Нападателят на националния ни отбор Ивелин Попов влезе като резерва при равенството 1:1 на Газиантепспор като гост на ФК Минск в първи мач от Втория предварителен кръг на Лига Европа. Реваншът е след седмица в Турция.

Българинът се появи на терена в 67-ата минута на мястото на Соса, а след това получи и жълт картон. Домакините поведоха в 22-ата минута след гол на Андрей Разин. В 51-ата минута Александър Сачивко от ФК Минск си отбеляза автогол и оформи крайното 1:1. След влизането си в игра Попето създаде опасности пред вратата на беларуския тим, отличи се и със странична ножица. Домакините останаха с човек по-малко в 72-ата минута, когато титулярният вратар Симас Скиндерис игра с ръка извън наказателното поле и получи директен червен картон./БЛИЦ