Станимир Стоилов направи страхотен дебют начело на Анортозис в евротурнирите. Грандът от Ларнака победи с 3:0 грузинския Гагра в първи мач от Втория предварителен кръг на Лига Европа. Това беше първи мач за бившия национален селекционер начело на кипърския тим в Европа. Реваншът между двата тима е след седмица в Грузия. Дебют за Анортозис направи бившият защитник на “Левски” Игор Томашич, а резерва остана Димитър Иванков. Извън групата бяха контузеният Станислав Ангелов, Ричард Еромоигбе, както последното ново попълнение на тима Емил Ангелов – Бабангида.

С два гола за тимът от Ларнака се отчете Ян Резек, а един добави Небойша Вучичевич. Анортозис поведе в резултата още в 9-ата минута, когато се разписа Вучичевич. След далечен удар на Ронкато вратарят на Гагра изби лошо, но при добавката Вучичевич се разписа за 1:0. В 35-ата минута домакините удвоиха преднината си. Ламборде нацели гредата на вратата на гостите, но отбитата топка попадна в Ян Резек, който отблизо я прати зад голлинията за 2:0. В 70-ата минута Резек оформи крайното 3:0, след като засече центриране отляво./БЛИЦ