Локомотив (София) направи равенство 0:0 като гост на Металург (Скопие) в първи мач от Втория предварителен кръг на Лига Европа. Двубоят се игра при много топло време на стадион “Филип ІІ” в Скопие. Реваншът е на 21 юли в България. Съдията от Люксембург Люк Вилмес отмени гол на Локомотив в 3-ата минута, което беше и едно от малкото чисти положения за тима. До края на мача “железничарите” се мъчеха и не успяха да превземат вратата на македонския противник.

Титуляр в състава на “червено-черните” започна привлеченият от ЦСКА Коста Янев, както и македонският нападател Мариян Андонов, който си партнира в предни позиции с Любомир Божинов. Македонецът Андонов не успя да оправдае очакванията към него и беше сменен в началото на второто полувреме.
Двубоят започна с превес на Локомотив, който игра добре до 40-ата минута. В 3-ата минута Любомир Божинов центрира в наказателното поле на Металург, Кристиян Добрев реализира с глава, но съдията отмени попадението. Реферът Вилмес забеляза нарушение на Танко Дяков на дъгата на наказателното поле срещу Начевски.

Добрата игра на столичните “железничари” продължи. В 20-ата минута бранител изчисти топката пред главата на Мариян Андонов. Седем минути по-късно отново нападателят имаше шанс, но стреля слабо и не затрудни вратаря на домакините. В 33-ата минута футболистите на Металург за първи път застрашиха вратаря на Локо Валентин Галев. Еюпи беше оставен непокрит, но се забави и не успя да отправи добър удар. В последните минути на първата част домакините изравниха играта и дори създадоха две положения. В 45-ата минута Галев изби шут на Кръстев, а в добавеното време защитник на “червено-черните” в последния момент изби топката от връхлитащия в наказателното поле Илийоски.

През второто полувреме Локомотив намали темпото и предаде инициативата на Металург. Диян Петков извади Мариян Андонов и пусна Преслав Йорданов, но това не промени кой знае колко представянето на българския тим. В 59-ата минута Кристиян Добрев спаси сигурен гол за македонците, след като изчисти топката в последния момент. В последните минути Локомотив можеше и да спечели, но пропуск направи Преслав Йорданов. Нападателят стреля покрай гредата след центриране на Божинов. В добавеното време отново Йорданов би този път с глава, но в аут.