Новакът в “А” група Лудогорец (Разград) направи престижно равенство 1:1 с румънския Васлуй във втората си контрола за деня. По-рано родният тим победи с 4:3 Спортул (Студенцеск). За Васлуй игра българинът Живко Миланов. Румънският отбор ще участва в предварителните кръгове на Шампионската лига. Контролата премина с много нерви, играчите на двата тима няколко пъти се сбиха, а съдията извади три червени картона. С директни картони бяха изгонени Йордан Минев и Тодоров Колев, както и Бело от Васлуй. Димо Бакалов реализира красиво попадение за Лудогорец, а Змею изравни десетина минути преди края на двубоя.

Още в първите минути играчите на румънския тим започнаха с груби влизания. В 6-ата и 13-ата минути съдията извади два жълти картона, но се усещаше, че ще има още доста работа. В 11-ата минута Адаилтон можеше да реализира, но вратарят на Лудогорец Голубович спаси. Седем минути по-късно отново той стреля, но стражът се справи. В 33-ата минута нервите на Йордан Минев не издържаха и влезе остро в краката на съперник. Реферът го изгони с директен червен картон, а на негово място влезе Мирослав Антонов. В 39-ата минута Димо Бакалов отбеляза красиво попадение след прехвърлящ удар от около 25 метра.

През второто полувреме играчите предимно се ритаха и блъскаха. В 50-ата минута Станислав Жеков извърши нарушение срещу Бело. Тъмнокожият играч на Васлуй се нахвърля на българина и пое към съблекалните след червен картон. В 60-ата минута и Тодор Колев беше изгонен, след като скочи на играч на румънците. Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев нямаше други резерви и отборът остана с 10 души до края на мача. В 80-ата минута Васлуй изравни след лошо избита топка от Голубович и добавка на Змею.

Лудогорец – Васлуй 1:1
1:0 Димо Бакалов (39), 1:1 Змею (80)