Калиакра (Каварна) победи Спартак (Варна) с 2:1 в контрола, която се игра в морската ни столица. Домакините от Спартак откриха резултата в 35-ата минута, когато Марин Петров изпълни отлично пряк свободен удар и реализира от около 25 метра. В края на полувремето гостите можеха да изравнят, но след удара с глава на Иван Цачев и намеса на вратаря на Спартак топката се отби в горната греда.

В 48-ата минута Михаил Михалев можеше да вкара нов гол за варненските “соколи”, но вратарят на Калиакра спаси удара му. Гостите изравниха в 59-ата минута с красив гол на Милен Бонев, който от 30 метра с прецизен шут вкара точно под напречната греда. Тимът воден от треньора Адалберт Зафиров стигна до успеха след гол на Джунейт Яшар в 83-ата минута. Георги Филипов нахлу отляво и центрира на точката за изпълнение на дузпа, откъдето Яшар прати топката във вратата на варненци. Между 79-ата и 81-ата минути домакините пропиляха две чисти положения чрез Пламен Иванов и Янаки Смирнов./БЛИЦ