Хитът в “А” група Лудогорец Разград записа първа победа от подготвителния си лагер в Австрия. Новакът в елита спечели срещу изпадналия от румънската Първа дивизия Спортул (Студенцеск) с 4:3. Хеттрик за Лудогорец само за 8 минути записа Ромарио. Бразилецът вкара в 7-ата, 11-ата и 15-ата минути. Четвъртият гол беше дело на Мирослав Иванов. За румънците три гола наниза нападателят Леонард Добре.

Лудогорец ще изиграе още една контрола днес. От 19:00 часа българско време тимът излиза отново срещу румънски тим – Васлуй, в който играе българинът Живко Миланов. Очаква се контролата да бъде по-интересна, тъй като румънският тим е по-стойностен и ще участва в предварителните кръгове на Шампионската лига.

Още в 5-ата минута Димо Атанасов центрира в наказателното поле на Спортул, но вратарят улови. Две минути след това Ромарио откри головата си сметка. Ремзи изведе добре бразилеца зад защитата на съперника, който пусна топката покрай вратаря за 1:0. В 11-ата минута Ромарио направи 2:0. Димо Атанасов проби добре по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Мирослав Иванов върна към Ромарио и той простреля вратаря на Спортул. В 15-ата минута бразилското чудо оформи своя хеттрик. Отново Димо Атанасов проби отдясно, центрира в наказателното поле, където защитникът Рамон се беше включил. Той стреля, но стражът изби, след което Ромарио довкара топката във вратата за 3:0.

Последва шут в аут на Мирослав Иванов в 20-ата минута, а две минути след това изстрел от пряк свободен удар не затрудни румънския вратар. В 37-ата минута Спортул намали на 1:3. Варга центрира в наказателното поле на Лудогорец и Леонард Добре вкара първия си гол в двубоя. Две минути преди края на първото полувреме Лудогорец отново дръпна с три гола аванс. Димо Атанасов центрира отдясно, Мирослав Иванов се подигра със защитата на румънците, след като финтира няколко бранителя и с техничен удар направи 4:1.

В началото на второто полувреме пред Лудогорец се откриха няколко шанса за гол, но Димо Атанасов на два пъти и Мирослав Иванов стреляха покрай вратата на Спортул. В 68-ата минута тимът от северната ни съседка намали на 2:4. Ириния стреля отдалеч, топката се удари в Добре и излъга вратаря Емил Михайлов. В 70-ата минута Леонард Добре беше изведен зад защитата на Лудогорец и оформи хеттрика си за крайното 4:3 за тима от Разград.

Лудогорец (Разград) - Спортул (Студенцеск) 4:3
1:0 Ромарио (7), 2:0 Ромарио (11), 3:0 Ромарио (15), 3:1 Добре (37), 4:1 Мирослав Иванов (43), 4:2 Добре (68), 4:3 Добре (70)

Лудогорец: 1.Емил Михайлов, 20.Шоко, 5.Франко Бано, 4.Рамон Биолчини, 2.Факундо Теалде (55 – Жуниор Кишада), 11.Деян Димов,, 8.Радослав Анев, 24.Шенер Ремзи, 21.Димо Атанасов, 22.Мирослав Иванов, 9.Ромарио (55 – Деян Димитров)

Спортул (Студецнеск): 12.Владимир Нилулеску (46 - Орменисян) 19.Станку, 29.Разван Фармаче (32 – Разван Патриче), 27.Алин Ратиу, 31.Лучан Кецан, 11.Варга (46 - Лазар), 21.Никола Василе (24 - Ириния), 16.Андрей Лунгу, 8.Мариус Нае, 4.Стойка, 25.Леонард Добре