Черноморец победи Берое с 3:1 в контролна среща след обрат, играна в Стара Загора. Това бе трети успех за “акулите” през лятната подготовка.

Двубоят започна с около 15 минути закъснение, заради горещото време. През второто полувреме за Черноморец игра бившият национал Радостин Кишишев.

Всичките попадания в мача бяха реализирани през второто полувреме. Евгени Йорданов откри за домакините в 50-ата минута с далечен удар.

Майкъл Тевия изравни в 62-ата минута след странична ножица. Четири минути по-късно Рикардо Андре даде аванс на Черноморец с гол с глава. Три минути преди края Рикардо Асис се възползва от грешка на Бачев и направи 3:1.

Днес Черноморец се прибра от лагера си във Велинград и до началото на първенството ще се подготвя в домашни условия. Следващата контрола е на 16 юли (събота) срещу Светкавица от 18:00 часа. В същия ден Берое играе с Любимец./БЛИЦ