Чили победи Перу с 1:0 в един от най-слабите мачове на Копа Америка. Двата тима си бяха осигурили участието на четвъртфиналите и излязоха с част от резервите си. Единственият гол падна в добавеното време и беше автогол на Андре Мартин Карийо.

Липсата на интрига се отрази на качеството на играта, особено през първото полувреме. През втората част имаше емоция, но не заради интересни положения, а заради сбиване. Джанкарло Кармона и Жан Бесажур бяга изгонени след кратко меле.

В последната минута Карийо се оказа на неподходящо място в наказателното поле и след центриране вкара в собствената си врата.

За "червените" на резерваната скамейка останаха Артуро Видал и бъдещият футболист на Барселона Алексис Санчес, който се появи в игра през второто полувреме.

Чили оглави група “С” и на четвъртфиналите ще играе с Венецуела, Бразилия или Парагвай. Перу остана на третата позиция, но също минава в следващата фаза./БЛИЦ