Аржентина – Уругвай е най-интересният четвъртфинал от Копа Америка. Усурите се класираха за тази фаза след победа с 1:0 над Мексико тази нощ. Тимът на Оскар Табарес имаше две равенства в групата си и се нуждаеше от 3 точки, за да мине напред.

В герой за тима се превърна Алваро Перейра, който реализира единствения гол в 15-ата минута. Диего Форлан стреля опасно и вратарят Луис Ернесто Мичел изби. При добавката на защитника топката попадна във вратата.

Уругвай създаде много положения до почивката. Форлан два пъти излиза сам срещу вратаря, но не успяваше да го преодолее.

И след почивката младият тим на Мексико не направи нищо значимо. Луис Суарес се разигра и на няколко пъти направи за смях защитата на “ацтеките”.

В 80-ата минута бившият защитник на Барселона Рафаел Маркес прати топката във вратата на урусите, но попадението му беше отменено заради засада.

Уругвай финишира с 5 точки и остана на второ място в групата след Чили, който събра 7. Перу има 4 точки, а Мексико не спечели точка.