Българският шампион Литекс започна с трудна победа атаката си към групите на Шампионската лига. Ловчанлии спечелиха с 2:1 срещу черногорския първенец Могрен (Будва). Двубоят се игра на Градския стадион в Подгорица, а реваншът е след седмица в Ловеч. Срещата беше дебют за Любослав Пенев в евротурнирите начело на Литекс. В герой за “оранжевите” се превърна влезлият като резерва Светослав Тодоров, който донесе успеха с два гола за две минути.

Домакините от Черна гора поведоха в 15-ата минута, а Тоди обърна резултата до 2:1 с попадения в 77-ата и 79-ата минути. Трябва да се отбележи и прекрасното включване на Момчил Цветанов, който асистира и при двете попадения на Светльо Тодоров. През целия двубой българският тим владееше играта, нацели две греди и пропусна още много положения. Дебют с оранжевата фланелка направиха три от новите попълнения – бразилците Тиаго Мирасема и Селио Кодо, както и уругваецът Роберт Флорес. И двамата обаче тотално разочароваха, особено Кодо, който игра на върха на атаката.

Любо Пенев заложи на Виничиус на вратата. В защита отдясно започна Берберович, в центъра Пламен Николов и Бодуров, а отляво Петър Занев. Като опорни халфове стартираха титулярите Йеленкович и Георги Миланов, отдясно беше Том, а отляво един от новите бразилци – Мирасема. На върха на атаката забит игра Селио Кодо, помагаше му Христо Янев.

Двубоят започна с натиск на Литекс. Още в 5-ата минута Христо Янев центрира отдясно, Георги Миланов овладя на гърди, но стреля в аут. В 11-ата минута домакините поведоха с 1:0 след малко късмет. Миодраг Зек центрира в наказателното поле на Литекс, Берберович подложи крак и излъга падналия на земята вратар Виничиус, топката продължи към голлинията, но Пламен Николов притича, за да я изчисти. Защитникът обаче нацели тялото на падналия страж и след рикошета Зек я добута зад голлинията. Това положение беше едно от малкото за черногорския първенец. След него Могрен предимно се бранеше и разчиташе на контраатаки и центрирания в наказателното поле на Литекс.

В 30-ата минута Селио Кодо се размина с глава с топката след добро центриране на Занев. В следващата минута след силен шут на Христо Янев вратарят на Могрен изпусна топката, защитник обаче я изчисти миг преди Мирасема да нанесе удар. В 35-ата минута Янев отново би от пряк свободен удар, но вратарят Шчекич спаси. В 42-ата минута Кодо стреля с глава, но на сантиметри покрай гредата. През първото полувреме халфовете Мирасема и Том останаха длъжници на Литекс, играха слабо и повечето опасности идваха от защитниците зад тях – Занев и Берберович, които атакуваха. Централният нападател Кодо също не се понрави, на ниво играха единствено Йеленкович, Георги Миланов и Янев.

Втората част отново започна с натиск на Литекс. Положенията пред вратата на домакините се заредиха едно след друго. В 53-ата минута Кодо стреля покрай вратата след центриране на Миланов. В следващата минута Кодо нацели и гредата. Обръчът около наказателното поле на черногорците се затегна и последваха мощни удари на Христо Янев и Мирасема. В 64-ата минута Любо Пенев извади Кодо и пусна Светльо Тодоров, а след няколко минути смени Мирасема с Момчил Цветанов. В 69-ата минута гредите пак бяха помощник на стража на Могрен Шкечич, този път след удар на Том.

В 77-ата минута Момчил Цветанов центрира прекрасно отляво и Светльо Тодоров с глава изравни за 1:1 с удар от малкото наказателно поле. В 79-ата минута отново Тоди се разписа, като и този път това стана след асистенция на Момчил Цветанов. Халфът центрира ниско прострелно по земята, нападателят изпревари вратаря и мушна топката покрай гредата за 2:1 в полза на Литекс. В добавеното време играчите на Литекс се отчетоха с трета греда. Момчил Цветанов стреля от точката за изпълнение на дузпа, топката се отби в Светослав Тодоров, но след това се удари в десния страничен стълб./БЛИЦ