“Левски” допусна първата си загуба в контролите през това лято. “Сините” допуснаха поражение с 2:3 от новака в румънския елит Петролул (Плоещ), който обърна тима на Георги Иванов през второто полувреме. Сръбският нападател Никола Комазец се отчете с хеттрик.

“Левски” започна добре мача и откри резултата още в 6-ата минута. Иван Цветков намери Даниел Димов, който прати топката в десния долен ъгъл на Цимерман. Последваха неточни удари на Димов и Даниел Младенов, а Сержиньо Грийн пропусна с глава от чисто положение. Четири минути преди почивката холандецът удвои аванса на “сините”. Грийн се възползва от грешка в защитата, открадна топката и я прати във вратата.

Само за четвърт час след почивката Петролул успя да изравни. В 51-ата минута Никола Комазец простреля Акалски след изпълнение на пряк свободен удар, а седем минути по-късно наказа грешка на защитата и отново преодоля вратаря на “Левски”. В 76-ата минута сърбинът оформи своя хеттрик. Иво Иванов с глава изби центриране, но топката попадна в Комазец се разписа с удар от воле.

В края на мача “сините” имаха възможност да стигнат до изравнително попадение. Резервният вратар Камбар парира удар на Христо Йовов, топката попадна в Милиев, но защитникът стреля в гредата.

Това бе първото поражение на “Левски” в котролите през това лято. До момента “сините” дори не бяха допускали попадение във вратата си след победите над Локомотив (София) – 1:0, унгарския Ломбард Папа (4:0) и румънския Търгу Муреш (2:0). Следващата контрола на вицешампионите е в сряда, когато срещат Амкар (Перм)./БЛИЦ

ЛЕВСКИ - ПЕТРОЛУЛ 2:1
1:0 Даниел Димов (6), 2:0 Сержиньо Грийн (41), 2:1 Никола Комазец (51), 2:2 Никола Комазец (58), 2:3 Никола Комазец (76)

Levski_.jpgЛевски: 85.Кирил Акалски, 20.Александър Башлиев (62-2.Дъстли Мулдер), 4.Стефан Станчев (62-55.Йордан Милиев), 41. Асен Георгиев (62-5.Иво Иванов), 14.Марко Видович (62-6.Орлин Старокин), 3.Сержиньо Грийн (62-45-Владимир Гаджев), 7.Даниел Димов (62-Мариян Огнянов), 30.Лъчезар Балтанов (62-22.Дарко Тасевски), 17.Даниел Младенов (62-10.Христо Йовов), 19.Иван Цветков (62-9.Сьорд Арс), 11.Симеон Райков (62-21.Тодор Христов)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов, 6.Орлин Старокин, 16.Мариян Огнянов, 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски, 21.Тодор Христов, 10.Христо Йовов, 9.Сьорд Арс; Мениджър: Георги Иванов

petrolul.jpgПетролул: 12.Едуард Цимерман (46-22.Камбар), 18.Ставт (24-5.Кросман), 28.Енес Шипович, 3.Джурович, 8.Помпилиу Стойка, 15.Дуру (42-26.Дануц Енеску), 2.Флорентин Думитру, 19.Даниел Оприца, 20.Валентин Негру, 7.Александар Стоимирович, 9.Богдан Апосту (36-11.Никола Комазец)
Резерви: 22.Камбар, 21.Михай Тудор, 6.Раду Барбу, 4.Лауренциу Петеан, 30.Чиприан Миля, 17.Николае Митя, 11.Никола Комазец, 26.Дануц Енеску, 87.Адриан Борза, 5.Кросман, 14.Виктораш Катарама; Треньор: Валериу Ракита

Съдия: Емил Маринов