Уругвай и Чили завършиха 1:1 в мач от Група "С" на Копа Америка. Алваро Перейра даде преднина на "урусите" в 54-ата минута. Халфът на Порто вкара от близко разстояние, след като беше оставен непокрит. За попадението му асистира Луис Суарес.

Чилийците стигнаха до точката с гол на Алексис Санчес в 65-ата минута. Жан Босежур напредна по лявото крило, подаде на нападателя на Удинезе, който без забавяне нанесе точен удар за 1:1.

След равенството Чили е почти сигурен участник в следващата фаза на Копа Америка. В същото време за уругвайците това равенство не бе особено желано и с 2 спечелени точки до момента те ще трябва да постигнат задължителен успех в последния си мач с Мексико, за да си гарантират класирането напред. "Ацтеките" останаха без спечелена точка, след като паднаха с 0:1 от Перу, които излязоха на 2-ата позиция с 4 точки.