Черно море победи с минималното 1:0 като гост Калиакра и записа първи успех в контролите си това лято. Единственото попадение реализира Георги Илиев. Опитният халф се разписа в мрежата на Цветан Димитров в 15-ата минута, когато получи топката от венецуелецът Хермес Паломино, привлечен това лято при "моряците".

Неофициален дебют начело на Калиакра направи новият старши треньор Адалберт Зафиров.

"Моряците" контролираха играта в началото и заслужено откриха резултата. След 30-ата минута Калиакра се активизира и до почивката застраши три пъти Илко Пиргов. Два пъти Табу Уилфред подаде на Георги Коруджиев, който стреля силно във вратата, но варненският страж отрази. В 45-ата Георги Филипов нахлу в наказателното поле на Черно море, шутира, но Пиргов спаси.

След почивката наставникът на "моряците" Стефан Генов вкара в игра 8 резерви. Същото стори и Адалберт Зафиров 15 минути след подновяването на играта, и през второто полувреме стотината зрители наблюдаваха изцяло нови гарнитури.

Пристигналият в Каварна от Славия нападател Иван Цачев беше близо до гол във вратата на Черно море, но резервният вратар Петър Денчев се намеси успешно и не позволи топката да влети в мрежата му.

Хладнокръвие между гредите прояви вторият страж на Калиакра Христо Бахтарлиев, който спаси ударите на младоците Илиян Капитанов в 60-ата и на Тодор Колев в 65-ата минути.

КАЛИАКРА - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Георги Илиев (15)

Калиакра: Цветан Димитров, Милен Бонев, Иван Райчев, Павел Ковачев, Александър Събев, Юлиян Петков, Георги Коруджиев, Джунейт Яшар, Цветан Филипов, Табу Уилфред, Богомил Зайцев (40-Георги Филипов, 63- Христо Бахтарлиев, Антон Петров, Станислав Христов, Антон Димитров, Детелин Димитров, Никола Минков, Майкъл Тевия, Георги Кичуков, Ивайло Раденцов, Ивайло Зафиров, Иван Цачев, Илиян Чавдаров, Николай Илиев)

Черно море: Илко Пиргов, Сашо Александров, Александър Александров, Станислав Стоянов, Ивелин Янев, Георги Илиев, Самуел Камазола, Георги Божилов, Веселин Марчев, Дончо Атанасов, Хермес Паломино (46-Петър Денчев, Янчо Андреев, Михаил Лазаров, Цветан Йотов, Даниил Ратников, Тодор Колев, Димитър Петков, Илия Капитанов, Румен Николов)