Локомотив (София) победи с 2:0 Черноморец в предпоследната си контрола преди старта в Лига Европа. Головете отбелязаха новите попълнения Любомир Божинов (56) и Мирза Мешич (86). В петък "железничарите" играят със Спортист (Своге), а на 14 юли гостуват на Металург (Скопие) в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа.

В ложата на стадион “Локомотив” беше новият главен скаут на ЦСКА Росен Кирилов, както и новото попълнение на “червено-черните” Коста Янев. Добро впечатление в състава на Локомотив направиха чужденците Мариян Андонов, босненецът Мирза Мешич и унгарецът Арпад Майорош.

През първото полувреме домакините от Локомотив имаха лек превес, но двата тима играха равностойно. В 16-ата минута Павел Петков от Черноморец шутира отдалеч, но на сантиметри от дясната греда на вратата на Локо. В 30-ата минута Георги Андонов стреля от пряк свободен удар над вратата.

През второто полувреме, в 54-ата минута Мариян Андонов изведе добре унгареца Майорош, но след негов удар топката мина близо покрай вратата. Две минути след това Локомотив поведе с 1:0. Майорош беше съборен на два-три метра пред наказателното поле. Новото попълнение Любо Божинов изпъни перфектно фаула и реализира за 1:0. Четири минути преди края на двубоя домакините удвоиха резултата. След центриране от ъглов удар македонецът Мариян Андонов стреля от 5 метра с глава, но вратарят на Черноморец Ник Дашев спаси. Атаката на Локо обаче продължи, последва ново центриране и този път Мирза Мешич с глава направи 2:0./БЛИЦ

Локомотив (Сф) - Черноморец 2:0
1:0 Божинов (56), 2:0 Мешич (86)