Черно море направи равенство 0:0 със Зимбру в контрола, играна в Молдова. Преди няколко дни варненци завършиха 2:2 с друг тим от тази страна – Дачия (Кишинев). Двубоят със Зимбру се игра на градския стадион в Кишинев пред около 2000 привърженици.

Черно море беше по-активният тим през целия мач, като в самото начало молдовците изтърваха две положения, а впоследствие удар на Дончо Атанасов премина много близо до вратата на Зимбру. В 35-ата минута Божилов можеше да вкара страхотен гол със задна ножица, но вратарят на домакините спаси с хубав плонж.

През второто полувреме треньорът на българския тим Стефан Генов извърши няколко смени. В 54-ата минута Георги Илиев стреля мощно от средна дистанция, но не можа затрудни сериозно вратарят на Зимбру. В 59-ата минута Георги Божилов реализира, но попадението беше отменено заради засада./БЛИЦ