Парагвай и Евкадор завършиха 0:0 във втория мач от група "В" на Копа Америка. Въпреки че не си отбелязаха гол двата тима направиха интересен и динамичен мач. В другия двубой от групата Бразилия и Венецуела също направиха 0:0 и така и четирите отбора са с еднакви показатели с по 1 точка.

Парагвайците доминираха до почивката, като пропуснаха няколко хубави възможности да открият резултата. Вратарят Марсело Елисага се превърна в герой за Еквадор в първата половина от мача. Той се прояви блестящо след хубава атака на Парагвай и добре насочен удар на Едгар Барето. Водени от Лукас Бариос и Роке Санта Крус "гуараните" доминираха и заслужаваха да поведат, но не се възползваха от положенията си.

През второто полувреме играта се изравни, но отново по-добрите положения се откриха пред Парагвай. Опитният Нелсон Валдес можеше да донесе победата на отбора, но реши да търси комбинация със Санта Крус и сгреши./БЛИЦ