Бразилия направи лош старт на Копа Америка и завърши 0:0 срещу Венецуела в мач от група “В”. “Селесао” последва друг от фаворитите – Аржентина, която също стартира с равенство 1:1 срещу Боливия. В състава на Венецуела игра бившият защитник на Вихрен (Сандански) Габриел Сичеро, който се справи със звездите на Бразилия. Сичеро е брат на Алехандро Сичеро, който беше известно време в Литекс.

Мачът започна много добре за бразилците, които имаха тотален превес над съперника. В 20-ата минута след центриране в наказателното поле на Венецуела, Пато стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Вега. Бразилия можеше да поведе в резултата в 28-ата минута, когато Пато получи хубав пас в наказателното поле на Венецуела и веднага би, но топката срещна напречната греда.

Бразилците пропуснаха нова чудесна възможност да поведат в резултата в 38-ата минута, когато Робиньо излъга вратарят Вега и го преодоля, след което стреля, но Вискарондо плонжира в последния момент и успя с рамо да избие топката.

През второто полувреме “селесао” намали оборотите и нямаше такива положения като през първата част. В 54-ата минута се откри нова възможност пред Пато, но след негов удар топката излезе в аут. В последните двадесет минути бразилците съвсем свалиха гарда, започнаха да играят по-бавно и не успяха да застрашат вратата на Венецуела. В 71-ата минута бившият футболист на Вихрен (Сандански) Габриел Сичеро центрира в наказателното поле на Бразилия, след което Мику стреля опасно с глава, но топката мина покрай вратата на Жулио Сезар. На 9 юли Бразилия ще играе с Парагвай, а Венецуела с Еквадор./БЛИЦ

БразилияВенецуела 0:0