Черноморец победи Локо (Пд) с 2:1 в първата контрола на отборите в предсезонната подготовка. Мачът бе повторен дебют и за треньорите на двата тима – Димитър Димитров и Драган Канатларовски.

Двубоят в Банско бе доста интерес с атаки към двете врати. В 33-ата минута юношата на “Левски” Борислав Балджийски, който е преотстъпен при “акулите” откри резултата от двоен удар. Играчите на Локомотив имаха претенции към съдията Ивайло Стоянов, който според тях пресили ситуацията.

“Смърфовете” имаха няколко възможности да изравнят, но Стоян Колев направи силен мач и отразяваше ударите. В 55-ата минута Георги Андонов реализира красиво попадение. Нападателят си свали с гърди и от воле прати топката във вратата на резервния страж Лучини.

Малко след това “черно-белите” върнаха едно попадение чрез сръбския младежки национал Ненад Лукич.

ЛОКО (Пд) – ЧЕРНОМОРЕЦ 1:2
0:1 Борислав Балджийски (22), 0:2 Георги Андонов (55), 1:2 Ненад Лукич (61)

Локо (Пд): 1.Шеремет, 2.Родригес, 3.Георгиев, 6.Крачунов, 55.Кавдански, 99.Витанов, 16.Златински, 11.Лукич, 19.Де Карвальо, 17.Захора, 29.Коцев (33.Лучини, 7.Й. Тодоров, 21.Уеслем, 20.Бисеров)

Черноморец: 12.Kолев, 5.К. Крумов, 2.Дянков, 3.Дишлиев, 39.Юсуф, 20.Балджийски, 22.Цонков, 25.Нвоко, 8.Христов, 30.Воденичаров, 7.К. Стоянов (Андонов)