Черно море завърши наравно 2:2 като гост срещу молдовския шампион Дачия в контрола, играна в Кишинев. За “моряците” голове вкараха Георги Божилов и новото попълнение Хермес Паломино.

Черно море започна отлично и поведе още в 9-ата минута. Капитанът Георги Илиев изведе Дончо Атанасов по крилото, той центрира към Георги Божилов, който засече топката в мрежата на домакините за 1:0. Играчите на Черно море бяха равностойни на Дачия до края на първата част, но молдовците натиснаха в началото на втората и стигнаха до пълен обрат. Само четири минути преди края на мача обаче венецуелският нападател Хермес Паломино откри головата си сметка за моряците, след като вкара красив гол за крайното 2:2.

Черно море ще изиграе още една контролна среща на подготвителния си лагер в Молдова. В неделя варненският отбор излиза срещу Зимбру.