Българският шампион Литекс завърши 0:0 с румънския първенец Оцелул в приятелска среща, играна в Холандия. Дебют за “оранжевите” направи уругвайският нападател Роберт Флорес, който вече подписа за 3 години. Той се появи на почивката и направи впечатление с добри отигравания. Това беше последната проверка на Литекс от лагера в чужбина. “Оранжевите” записаха две загуби – с 1:2 от Висла (Краков) и 2:3 от Дуисбург. В третия двубой днес направиха равенство. В събота следобед шампионите се прибират в България и ще се готвят в Ловеч до първия мач от Втория предварителен кръг в Шампионската лига срещу Могрен на 12 юли. Отборът ще бъде представен в контрола с “Ботев” (Пловдив) на 5 юли.

През първото полувреме срещу Оцелул ловчанлии не създадоха голови положения. След почивката Литекс имаше превъзходство. Георги Миланов, Деян Джерманович и Светльо Тодоров обаче не успяха да стигнат до попадение. В края на двубоя Момчил Цветанов можеше да донесе победата на Литекс, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Съставът на Литекс: Виничиус, Берберович, Николов, Бодуров, Занев, Йеленкович, Янев, Георги Миланов, Том, Мирасема, Кодо
Като резерви влязоха: Александров, Флорес, Джерманович, Тодоров, Стр. Попов, Здравчев, Руменов, Цветанов, Цветков, Барт, Илия Миланов