Локомотив (София) победи Септември (Симитли) с 3:0 в първата си контрола от лятната подготовка. Тимът от Симитли официално е сателит на “Левски”. Два гола за столичните “железничари” реализира Преслав Йорданов, а един добави Румен Горанов от дузпа. Дебют за Локомотив направиха македонският нападател Мариян Андонов, Любомир Божинов, Танко Дяков, Васил Велев и Славко Лукич.

В 19-ата минута тимът от Симитли имаше шанс за попадение, но топката беше изчистена от краката на Лулейски. В 32-ата минута Танко Дяков стреля с глава, но в аут. През второто полувреме софиянци нанизаха три гола. В 50-ата минута Румен Горанов направи 1:0 след точен изстрел от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Атанас Николов след центриране на Искрен Писаров. В последните десети минути Локо се разигра. В 80-ата минута Искрен Писаров направи непростим пропуск, след като от десетина метра би в аут. Четири минути след това Преслав Йорданов реализира за 2:0 след остро центриране на Писаров. След подновяването на играта отново Преслав Йорданов направи 3:0 след самостоятелен рейд и шут от границата на наказателното поле./БЛИЦ

Локомотив (София) - Септември (Симитли) 3:0
1:0 Румен Горанов (50-дузпа), 2:0 Преслав Йорданов (84), 3:0 Преслав Йорданов (85)