Малтийският Валета и люксембургският Дюделанж записаха победи като гост в мачовете от първия кръг на квалификациите за Шампионската лига и имат предимство преди срещите реванш през следващата седмица.

Дюделанж се наложи с 2:0 над Санта Колома от Андора след попадения през второто полувреме. Жан-Себастиан Легро откри резултата в 57-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Софиан Бензуен. 11 минути преди края отново Бензуен се отчете с асистенция. При изпълнение на пряк сводобен удар отляво, той намери непокрия на задната греда Жан-Филип Кайе и бившият защитник на Литекс прати с глава топката във вратата на Рикардо Фернандес.

Малтийският Валета победи с 3:0 Тре Фиори от Сан Марино. Бразилецът Дени откри резултата две минути преди почивката. Пет минути след началото на второто полувреме 26-годишният нападател от Нигер Алфред Ефионг удвои аванса на гостите. Резервата Джилбърт Агиус оформи успеха на своя тим в 70-ата минута от дузпа.

При краен успех над Тре Фиори, Валета ще се изправи срещу литовския шампион Екранас във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Дюделанж от своя страна е на път да срещне словенския Марибор./БЛИЦ