Световната №1 Каролине Возняцки също последва сестрите Серина и Винъс Уилямс и отпадна още в четвъртия кръг на "Уимбълдън".

Датчанката напусна Откритото първенство на Великобритания по тенис след загуба с 6:1, 6:7, 5:7 от поставената под №24 в схемата Доминика Цибулкова от Словакия.

Сблъсъкът премина през куп обрати. Возняцки спечели по категоричен начин първия сет, но във втория на корта се разрази истинска битка. Стигна се до тайбрек, измъкнат със 7:5 от нисичката словачка, а на старта на третата част последва лавина от пробиви. Резултатът се движеше гейм за гейм, докато не се стигна до 5:5, когато Цибулкова отново спечели подаването на Возняцки, а в следващия гейм поведе с 40-0. Каролине отрази първите два мачбола, но при третия не успя и записа поредното си разочароващо представяне на турнири от Големия шлем.