ЦСКА допусна загуба с 1:4 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в мач от 29-ия кръг на “А” група. Поражението идва няколко дни преди финала за Купата на България, в който “червените” излизат срещу Славия. След поражението ЦСКА остава на трето място с 58 точки, Локо (Пловдив) събира 49, колкото има и четвъртият Локо (Сф). Двата тима и Черно море (48) ще се борят за четвъртото място, което може да даде участие в Лига Европа, ако ЦСКА спечели Купата. “Червените” поведоха след гол на Гъргоров още в 3-ата минута. Домакините обърнаха до 3:1 още до 19-ата минута след голове на Мартин Кавдански, Джереми Родригес и Христо Златински. Четвъртият гол реализира отново Златински през второто полувреме.

Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов даде почивка на част от титулярите заради финала. Дори и при това положение играта на “червените” бе вяла, безидейна и слаба, което няма как да не притесни треньорския щаб дни преди важния сблъсък със Славия. Отдясно в защита титуляр излезе Петър Стоянов, в центъра бяха Костадин Стоянов и Акуаро, отляво Румен Трифонов. В средата на терена стартираха Коста Янев и Емил Гъргоров, който бе с капитанската лента. По крилата започнаха Александър Тонев и Четин Садула, а напред Килиан Шеридън и Станислав Костов.

Двубоят започна много добре за ЦСКА. Гостите поведоха с гол на капитана Емил Гъргоров още в 3-ата минута. Александър Тонев центрира в наказателното поле, след това Станислав Костов продължи и Бадема засече топката във вратата на Лучини. Локомотив изравни още в 9-ата минута. След центриране от пряк свободен удар на Здравко Лазаров Акуаро изпусна Кавдански, който с глава насочи топката във вратата на “армейците” за 1:1. Головото шоу на “Лаута” продължи. Домакините играеха много добре, а ЦСКА изглеждаше трагично в защита. В 15-ата минута Александър Тонев и Костадин Стоянов не успяха да се справят в наказателното поле, изгледаха как Джереми Родригес им открадна топката, след което с диагонален удар реализира за 2:1. При поемането на топката обаче се видя, че тя удря лакътя на Родригес, което обаче остана незабелязано от съдиите.

В 19-ата минута “смърфовете” направиха резултата 3:1. След центриране на Сержиньо от пряк свободен удар, Христо Златински с глава вкара за 3:1. И при това попадение обаче имаше нередност. При центрирането на Лазаров поне един футболист на домакините бе зад защитата на ЦСКА.

В 26-ата минута Станислав Костов пропиля удобно положение, след като от точката за изпълнение на дузпа прати топката над вратата. В 41-ата минута Джузепе Акуаро вкара топката във вратата на Локомотив, но попадението не бе зачетено заради засада.

Още на почивката Милен Радуканов извади Румен Трифонов и пусна Бандаловски, който заигра отдясно в защита. По левия фланг на отбраната се премести Петър Стоянов. Головите положения бяха по-малко, но все пак “смърфовете“ успяха да стигнат и до четвърти гол. В 70-ата минута Здравко Лазаров овладя и насочи топката към Христо Златински на границата на наказателното поле, Костадин Стоянов не го атакува, тъй като вече имаше жълт картон. Златински се освободи от него, нахлу в наказателното поле и с точен удар вкара за крайното 4:1. До края на мача влезлият като смяна Маркиньос нацели горната греда зад Лучини. Три минути преди края Златински можеше да оформи и хеттрик, но Иван Караджов спаси на голлинията./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

ЛОКО (ПД) - ЦСКА 4:1
0:1 Емил Гъргоров (3), 1:1 Мартин Кавдански (9), 2:1 Джереми Родригес (15), 3:1 Христо Златински (19), 4:1 Христо Златински (70)