ЦСКА победи Миньор с 2:0 като домакин на стадион “Българска армия” в мач от 26-ия кръг на “А” група. Двубоят бе изгледан от националния ни селекционер Лотар Матеус, който по-рано бе на Локо (Пловдив) – Миньор. И двете попадения реализира Мишел Платини. Красив бе вторият гол на бразилеца, който бе извън наказателното поле с топовен шут. След успеха ЦСКА е на трето място с 54 точки, на три зад “Левски”, който в неделя посреща в дербито на кръга лидера Литекс. Миньор остана на 10-а позиция с 31 точки.

Милен Радуканов заложи на обичайния състав. В защита действаха Иван Бандаловски, Костадин Стоянов с Апостол Попов и Румен Трифонов. В средата на терена започнаха Тодор Янчев и Галчев, по крилата Спас Делев и Грегъри Нелсън. Забит в атака бе Мишел Платини, зад него действа Маркиньос.

Домакините имаха затруднения през първото полувреме, въпреки че атакуваха постоянно и имаха териториален превес. За разлика от последните няколко мача тази вечер Грегъри Нелсън не бе така ефективен отляво. На моменти смениха местата си със Спас Делев, но и това не доведе до кой знае какъв резултат. Маркиньос също игра под нивото си, опита много удари, но неточни, направи и много грешки. В първите минути се губеше и Борис Галчев. В 12-ата минута Платини опита да излезе сам срещу вратаря на Миньор, но бе спрян от защитник. В 20-ата минута Чворович увисна след центриране, но Грегъри Нелсън не успя да отправи удар. В 29-ата минута Галчев стреля отдалеч над вратата, като това бе първото по-опасно положение пред една от двете врати. В 35-ата минута Маркиньос не успя да овладее в наказателното поле, а след четири минути би, но в аут.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Мишел Платини реализира за 1:0. Вратарят Иван Караджов намери Спас Делев, който овладя пред наказателното поле на Миньор, намери Платини, който с хубав плътен удар прати топката във вратата на гостите от Перник.

През второто полувреме играта не се промени. ЦСКА атакуваше, но малко по-разнообразно, а Миньор се бранеше и опитваше контраатаки. В 51-ата минута Мишел Платини стреля от пряк свободен удар, но след рикошет Иван Чворович се намеси и изби в корнер. В 56-ата минута бе и най-красивият момент в двубоя. Борис Галчев намери с дълъг пас Спас Делев, който от границата на наказателното поле на Миньор свали с глава към Платини, той повдигна топката с десния си крак и след това с прекрасен далечен удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0. След попадението “червените” се поуспокоиха и намалиха темпото. Милен Радуканов вкара Гъргоров на мястото на Маркиньос. Стойчо Стоев също направи две промени в състава си. Гостите от Перник създадоха две по-опасни контраатаки, но с нищо не застрашиха вратаря на ЦСКА Иван Караджов. До края на двубоя в игра за “червените” се появиха още Коста Янев и Станко Йовчев.