В историческия първи сблъсък между два португалски тима в евротурнирите Бенфика победи у дома Спортинг (Брага) с 2:1 и все крехък аванс след първия полуфинален мач помежду им в Лига Европа.

Мачът на "Луж" в Лисабон започна равностойно, като и двата тима играеха предпазливо. Лека полека домакините взеха инициативата и вкараха гол в 11-ата минута, когато след центриране от корнер Луизао стреля с глава, стражът на гостите не изби добре и Кардосо прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада. Гостите от Брага реагираха и последваха минути, в които те владееха по-продължително топката. В средата на полувремето играта бе разпокъсана, а чистите голови положения липсваха. До края на първата част Бенфика бе по-активният отбор и в 44-а минута Оскар Кардосо излезе на стрелкова позиция, но успя да нацели само страничната греда.

След почивката интересните моменти бяха далеч повече. В 50-ата минута централният бранител на домакините Жардел засече с глава центриране на Макси и вкара за 1:0. Само три по-късно обаче Вандиньо изравни, след като чудесно засече с глава центриране от фаул. В 59-а минута Бенфика отново поведе след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Кардосо - 2:1. Постепенно съперниците намалиха оборотите и до края на срещата играта бе доста разпокъсана. Гостите от Брага организираха две опасни атаки, но не успяха да стигнат до изравнително попадение. Така всичко ще се решава следващата седмица на реванша в Брага. Победителят от този сблъсък ще срещне на финала почти сигурно Порто, който разби у дома Виляреал с 5:1 и ще пътува за протоколен реванш на „Ел Мадригал”.

1:0 Жардел (50), 1:1 Вандиньо (53), 2:1 Оскар Кардосо (60)