Юношите старша възраст на "Левски" (набор 1993) победиха с 2:1 Литекс и спечелиха Купата на БФС. Финалът се игра на стадион "Христо Ботев" във Враца при постоянен дъжд, който допълнително затрудни талантите да разгърнат пълния си потенциал.

Попаденията за селекцията на Викторио Павлов вкараха Янко Ангелов в 4-ата минута и Жак Коен в 68-ата. За Литекс се разписа резервата Никола Колев, който е роден през 1995 година.

Близо 400 човека присъстваха на стадиона във Враца. Сред тях бяха Георги Иванов-Гонзо, Ясен Петров, Георги Шейтанов и Бисер Хаздай от щаба на "Левски", както и легендата на клуба Божидар Искренов. Президентът на Литекс Трифон Попов, шефът на школата на "оранжевите" Ферарио Спасов и други от Литекс също наблюдаваха на живо двубоя.

Срещата започна отлично за "сините". В 4-ата минута Доменик Аврамов проби по лявото крило и центрира в наказателното поле на тима от Ловеч, където защитник изчисти в корнер. Изпълни го Тодор Чаворски, а Янко Ангелов отбеляза с глава - 1:0.

До почивката не падна ново попадение, а избраниците на Викторио Павлов успяха да удвоят преднината си в 68-ата минута. Роденият през 1994 година талант Жак Коен получи топката от появилия се на смяна Божидар Димитров, нахлу в наказателното поле на Литекс, преодоля двама бранители и разстреля Александър Конов за 2:0.

В 75-ата избраниците на Николай Димитров-Джаич намалиха резултата. Един от най-малките на терена - роденият през 1995-а Никола Колев се разписа във вратата на "сините".

В заключителните минути талантите на Литекс доминираха, но не стигнаха до изравнително попадение. Малко преди края "оранжевите" претендираха за дузпа за нарушение на Илия Мунин срещу Ангел Здравчев, но съдията Драган Стойков не видя нищо нередно в действията на защитника на "сините". Така "Левски" се поздрави с успеха с 2:1 и грабна Купата на БФС.

Вчера ЦСКА триумфира при родените през 1995 година, а също през тази седмица Чавдар (Етрополе) грабна Купата при децата (набор 1997). /БЛИЦ

"ЛЕВСКИ" - ЛИТЕКС 2:1
1:0 Янко Ангелов (4), 2:0 Жак Коен (68), 2:1 Никола Колев (75)