Манчестър Юнайтед тотално надигра Шалке 04 на собствения му стадион "Фелтинс Арена" и записа победа с 2:0 в първия 1/2-финал на Шампионската лига. Попаденията за "червените дяволи" вкараха Райън Гигс в 67-ата минута и Уейн Рууни в 69-ата.

Българският нападател Димитър Бербатов не взе участие в двубоя заради контузия. Реваншът на "Олд Трафорд" е на 4 май, но по всичко изглежда, че Манчестър Юнайтед ще играе на финала на "Уембли" на 28 май срещу победителя от сблъсъка Реал (Мадрид) - Барселона.

Пред препълнените трибуни на "Фелтинс Арена" избраниците на Сър Алекс Фъргюсън диктуваха играта през цялото време. Още до почивката "червените дяволи" заслужаваха да водят в резултата, но не така мислеше Мануел Нойер. Блестящият вратар на Шалке 04 стори чудеса от храброст, спасявайки редица положения.

Стражът все пак се пропука и в рамките на 120 секунди допусна две попадения в мрежата си. В 67-ата минута Уейн Рууни изведе по прекрасен начин Райън Гигс очи в очи срещу Нойер и ветеранът този път не сгреши, прокарвайки кълбото през краката на вратаря - 0:1. Преди това на няколко пъти уелсецът се отчете с фрапантни пропуски.

Само 120 секунди след откриването на резултата гостите удвоиха. Хавиер Ернандес подаде на непокрития в наказателното поле Рууни, който от близко разстояние прати топката в долния ляв ъгъл на безпомощния Нойер - 0:2.

Чичарито също наказа "кралскосините" в 50-ата минута, но попадението не беше зачетено заради засада. На няколко пъти обаче мексиканският нападател не бе убедителен в завършващата фаза и се размина с гола.

В крайна сметка "червените дяволи" заслужено се поздравиха с успеха и с комфортния аванс от 2 попадения ще бъдат значително по-спокойни преди реванша на 4 май. /БЛИЦ

Мачът по минути - ТУК

ШАЛКЕ 04 - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 Райън Гигс (67), 0:2 Уейн Рууни (69)

ШАЛКЕ 04: 1.Мануел Нойер, 22.Ацуто Учида, 21.Кристоф Мецелдер, 2.Ханс Сарпей (73-3.Серхио Ескудеро), 11.Александер Баумьохан (53-12.Пеер Клуге), 32.Жоел Матип, 14.Кириакос Пападопулос, 17.Джеферсон Фарфан, 18.Хосе Мануел Хурадо (83-31.Юлиан Дракслер), 9.Еду, 7.Раул
Резерви: 33.Матиас Шобер, 3.Серхио Ескудеро, 5.Никола Плестан, 12.Пеер Клуге, 15.Ангелос Харистеас, 16.Али Карими, 31.Юлиан Дракслер
Треньор: Ралф Рангник
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Едвин ван дер Сар, 20.Фабио Да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 13.Джи-Сунг Парк (73-18.Пол Скоулс), 11.Райън Гигс, 25.Антонио Валенсия, 10.Уейн Рууни (83-17.Нани), 14.Хавиер Ернандес (73-8.Андерсон)
Резерви: 29.Томас Кушчак, 12.Крис Смолинг, 23.Джони Еванс, 21.Рафаел Да Силва, 18.Пол Скоулс, 17.Нани, 8.Андерсон
Треньор: Сър Алекс Фъргюсън