Челси победи с 3:1 Бирмингам в отложен мач от 28-ия кръг на Висшата лига. С 2 гола за домакините се отчете Флоран Малуда - в 3-ата и 62-ата минути, а едно добави Саломон Калу - в 26-ата. Почетното попадение за гостите реализира Себастиан Ларсон в 77-ата от дузпа.

С прибавените 3 точки "сините" от Лондон събраха 64 и изпревариха Арсенал, който е със същия точков актив, но по-лоша голова разлика. "Топчиите" завършиха 3:3 срещу Тотнъм при гостуването на "Уайт Харт Лейн". Лидерът Манчестър Юнайтед е със 70 точки.

Избраниците на Карло Анчелоти започнаха отлично срещата и още в 3-ата минута откриха резултата. Дидие Дрогба отклони с глава центриране отдясно и Флоран Малуда почти от голлинията я прати в мрежата - 1:0.

"Сините" продължиха да контролират играта и второто попадение във вратата на Бирмингам не закъсня. В 26-ата минута Саломон Калу се разписа след самостоятелна акция и шут от 20-ина метра.

През второто полувреме футболистите на Челси доиграваха срещата. В 62-ата минута все пак стигнаха до класическа преднина от 3:0. Флоран Малуда вкара втория си гол в двубоя.

В 77-ата Себастиан Ларсон реализира почетно попадние за гостите от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Давид Луис - 3:1. /БЛИЦ

ЧЕЛСИ - БИРМИНГАМ 3:1
1:0 Флоран Малуда (3), 2:0 Саломон Калу (26), 3:0 Флоран Малуда (62), 3:1 Себастиан Ларсон (77-дузпа)