Манчестър Юнайтед претърпя загуба с 0:1 от Манчестър Сити в 1/2-финала от турнира за ФА Къп, който се игра пред 86 549 зрители на "Уембли". Победното попадение за "гражданите" реализира Яя Туре в 52-ата минута. Така пред Сити се открива възможност да спечели ФА Къп за пръв път от 35 години насам. Другият финалист ще бъде излъчен утре от 18:00 часа, когато Болтън с Мартин Петров се изправя срещу Сток Сити.
Заради отпадането от надпреварата за най-стария трофей в света Манчестър Юнайтед няма шанс да постигне требъл през този сезон и да повтори постижението си от 1999 година. Както е известно, Димитър Бербатов и съотборниците му водят в класирането във Висшата лига, а освен това продължават и участието си в Шампионската лига, където им предстои сблъсък с Шалке 04 от 1/2-финалната фаза.

Митко започна титуляр на "Уембли" при отсъствието на наказания Уейн Рууни. Хавиер Ернандес пък беше оставен на пейката от Сър Алекс Фъргюсън. В 65-ата минута Чичарито се появи в игра, заменяйки Антонио Валенсия. В 74-ата Бербо пък отстъпи мястото си на Андерсон.

Пред българския нападател се откриха няколко изгодни положения за гол. Бербо направи два уникални пропуска в рамките на по-малко от минута - в 15-ата. Първо Митко бе изведен от Джи-Сунг Парк сам срещу вратаря Джо Харт, младият страж обаче спаси. Секунди след това Нани подаде добре на Бербо, който стреля, но над гредата. Малко по-късно още един удар на Митко с глава прелетя опасно над вратата на "гражданите". 3_4.jpg

Единственото попадение падна в 52-ата минута след поредица от грешки на "червените дяволи". Яя Туре се възползва от неубедителната намеса първо на опитния страж Едвин ван дер Сар, а след това и на Майкъл Карик, и реализира, донасяйки минималния успех на Сити.

От 72-ата минута до края на срещата Манчестър Юнайтед игра с човек по-малко. Ветеранът Пол Скоулс получи червен картон от съдията Майк Дийн заради безумно влизане в краката на Пабло Сабалета.

В заключителните минути избраниците на Сър Алекс опитаха да стигнат до изравнително попадение, но "гражданите" се отбраняваха успешно, а и Джо Харт бе непробиваем. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0
1:0 Яя Туре (52)