Германският Шалке 04 детронира еврошампиона Интер, след като го победи и в четвъртфиналния реванш на Шампионската лига. Тимът от Гелзенкирхен се наложи с 2:1. “Кралскосините” бяха спечелили първия мач с 5:2.

Шалке 04 доминираше в мача, а Раул сложи край на надеждите на “нерадзурите” с попадението си точно преди почивката. Испанецът преодоля вратаря Жулио Сезар и без проблем прати топката в празната врата за своя гол № 71 в Шампионската лига.

Пет минути след интервала Интер върна едно попадение. Уесли Снайдер центрира от корнер, Лусио свали топката с глава, а Тиаго Мота простреля Мануел Нойер.

Десет минути преди края Раул изведе Бенедикт Хьоведес на чиста позиция и той вкара победното попадение за тима от Гелзенкирхен.

С този успех Шалке 04 се класира за първи път в историята си на полуфиналите на Шампионската лига, където ще се изправи срещу българския нападател Димитър Бербатов и Манчестър Юнайтед. Първият сблъсък е на 26 април (вторник) на "Фелтинс Арена", а реваншът е на 4 май на "Олд Трафорд. /БЛИЦ

(в първия мач 5:2)
1:0 Раул (45), 1:1 Тиаго Мота (49), 2:1 Бенедикт Хьоведес (81)

Шалке 04: 1.Мануел Нойер, 22.Ацуто Учида, 21.Кристоф Мецелдер, 4.Бенедикт Хьоведес, 2.Ханс Сарпей, 11.Александер Баумьохан (73-31.Юлиан Дракслер), 32.Жоел Матип, 14.Кириакос Пападопулос, 18.Хосе Мануел Хурадо (86-13.Лукас Шмиц), 9.Еду (77-15.Ангелос Харистеас), 7.Раул

Интер: 1.Жулио Сезар, 13.Майкон, 6.Лусио, 15.Андреа Ранокиа, 55.Юто Нагатомо, 4.Хавиер Санети, 8.Тиаго Мота, 10.Уесли Снайдер (80-29.Филипе Коутиньо), 5.Деян Станкович (46-27.Горан Пандев), 9.Самуел Етоо, 22.Диего Милито