Реал (Мадрид) победи Тотнъм с 1:0 в четвъртфиналния реванш на Шампионската лига след грешка на вратаря Еурельо Гомеш. Кралския клуб бе спечелил първия мач с 4:0.

След осем години “белия балет” се класира на полуфиналите на турнира, където тимът на Жозе Моуриньо ще играе с Барселона. На двата испански гранда предстоят четири мача един срещу друг за кратък период от време. В събота имат сблъдък за първенство, а на 20 април излизат един срещу друг на финала за Кралската купа.

Преди двубоя мениджърът на “шпорите” Хари Реднап заяви смело, че тимът му може има шансове да отстрани Кралския клуб. На терена обаче се видя, че Тотнъм няма сили за подобен подвиг.

Лондончани на два пъти имаха претенции за дузпа, но надеждите им поне за победа в реванша бяха попарени от грешката на вратаря Еурельо Гомеш. Бразилският страж допусна топката да мине между ръцете му при далечен удар на Кристиано Роналдо в 50-ата минута.

Централният защитник на Реал (Мадрид) Рикардо Карвальо получи жълт картон през първото полувреме и ще пропусне първия полуфинал срещу Барселона. В средата на второто полувреме Жозе Моуриньо предпази от подобна грешка Серхио Рамос и Кристиано Роналдо и ги замени.

За втора поредна година Специалния ще се бори с Барселона за място на финала на Шампионската лига, след като преди година отстрани каталунците начело на Интер. Впоследствие “нерадзурите” спечелиха трофея след победа над Байерн./БЛИЦ

ВИДЕО ОТ ГОЛА НА КРИСТИАНО РОНАЛДО

(в първия мач 0:4)
0:1 Кристиано Роналдо (50)

Тотнъм: 1.Еурельо Гомеш, 22.Ведран Чорлука, 13.Уилям Галас,  20.Майкъл Доусън, 32.Беноа Асу-Екото, 7.Аарън Ленън (61-18.Джърмейн Дефоу), 6.Том Хъдълстоун (71-30.Сандро), 14.Лука Модрич (83-21.Нико Кранчар), 3.Гарет Бейл, 11.Рафаел ван дер Ваарт, 9.Роман Павлюченко

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 18.Раул Албиол, 2.Рикардо Карвальо, 4.Серхио Рамос (57-11.Естебан Гранеро), 17.Алваро Арбелоа, 14.Шаби Алонсо (75-9.Карим Бензема), 24.Сами Хедира, 12.Марсело, 23.Месут Йозил, 7.Кристиано Роналдо (65-8.Кака), 28.Еманюел Адебайор