Манчестър Юнайтед ще играе на полуфиналите на Шампионската лига, след като победи Челси с 2:1. “Червените дяволи” бяха спечелили първия мач с 1:0. Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва за тима на Сър Алекс Фъргюсън.

Хавиер Ернандес даде аванс на Юнайтед в края на първото полувреме след асистенция на Райън Гигс. Това бе 17-ото попадение на мексиканеца в първия му сезон за “червените дяволи”. Малко преди това гол на Чичарито бе отменен заради засада.

Шансовете на Челси за обрат бяха намалени от втория жълт картон на Рамиреш 20 минути преди края. Въпреки това “сините” успяха да изравнят в 77-ата минута. Дидие Дрогба пое извеждащ пас на Майкъл Есиен и простреля вратата на Едвин ван дер Сар. Това бе първото попадение на Дрогба в Шампионската лига след голова суша от пет мача.

Само минута след гола на Челси надеждите на лондончани за триумф на “Олд Трафорд” бяха попарени от гола на Парк Джи Сунг. С асистенция за това попадение отново се отчете Райън Гигс.

Поражението означава, че “сините” от “Стамфорд Бридж” ще останат без трофей през този сезон. Тимът на Карло Анчелоти отпадна от ФА Къп и изостава на 11 точки зад Манчестър Юнайтед в шампионата.

На полуфинала “червените дяволи” най-вероятно ще играят срещу Шалке 04. “Кралскосините” имат аванс пред Интер, след като спечелиха с 5:2 гостуването си в Милано преди седмица./БЛИЦ

ГОЛОВЕТЕ ОТ МАЧА МЕЖДУ МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД И ЧЕЛСИ

(в първия мач 1:0)
1:0 Хавиер Ернандес (43), 1:1 Дидие Дрогба (77), 2:1 Парк Джи Сунг (78)

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О`Шей, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 25.Луис Антонио Валенсия, 16.Майкъл Карик, 13.Парк Джи Сунг, 17.Нани (75-25.Луис Антонио Валенсия), 14.Хавиер Ернандес, 10.Уейн Рууни

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 26.Джон Тери, 33.Алекс (82-19.Пауло Ферейра), 3.Ашли Коул, 7.Рамиреш, 5.Майкъл Есиен, 8.Франк Лампард, 15.Флоран Малуда, 9.Фернандо Торес (46-11.Дидие Дрогба), 39.Никола Анелка (61-21.Саломон Калу)