Лидерът в класирането на Югоизточната “В” група “Ботев” (Пд) продължава с отличното си представяне. “Канарчетата” победиха Гигант (Съединение) с 3:1 и записаха 26-и успех от 27 мача. Те са единственият тим в групата без поражение. Гигант бе единственият отбор, който успя да се добере до равенство срещу "Ботев" през есента.

Нападателят Атанас Курдов също няма спирка. Той вкара 37-ия си гол днес, а за победата се разписаха още Ирфан Юсеинов и Тодор Тимонов. Курдов обаче бе изгонен 10 минути преди края след спречкване със съперников играч.

Гостите получиха шанс да открият в 6-ата минута, когато съдията има даде дузпа. Ударът на Куртев обаче мина покрай вратата. Веднага след това Юсеинов откри с глава в полза на “жълто-черните” след центриране на Тимонов. В 27-ата минута Курдов направи 2:0 като вкара на празна врата. Завърналият се от Русия в родния си тим Тимонов покачи на 3:0 в 37-ата минута от фаул.

След почивката “Ботев” свали темпото и Гигант стигна до почетно попадение. Негов автор бе Тодоров в 72-ата минута.

С тази победа "канарчетата" събраха актив от 79 точки и са на 24 пред втория Нефтохимик, който играе утре.