Димитър Бербатов вкара гол при победата на Манчестър Юнайтед с 2:0 срещу Фулъм в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига. Митко започна титуляр за първи път от 6 март, след като Сър Алекс го оставяше резерва в следващите пет мача. Българската звезда реализира своето попадение №22 във всички турнири от началото на сезона и 21-о във Висшата лига. Бербо води при голмайсторите в шампионата, а Карлос Тевес е с 19. Манчестър Юнайтед води в класирането с 69 точки, с 10 повече от втория Арсенал, който обаче има два мача по-малко. “Артилеристите” гостуват в неделя на Блекпул.

Второто попадение за днешната победа на Манчестър Юнайтед бе на Антонио Валенсия в 32-ата минута.

Фулъм изненадващо започна малко по-добре на "Олд Трафорд". Удари на Какута и Муса Дембеле бяха спасени от Томас Кушчак. Домакините имаха претенции за дузпа още в 5-ата минута, когато топката срещна ръката на Етуху в наказателното поле на Фулъм. При първата по-опасна атака на Манчестър Юнайтед - в 12-ата минута, Димитър Бербатов отри резултата. Луиш Нани проби през центъра, преодоля двама бранители на гостите, след което направи двойно с Андерсон. Португалецът намери Митко вляво в наказателното поле и той с диагонал прати топката във вратата на Марк Шварцер. При попадението остана съмнение за засада на българина, но съдията не реагира и играта продължи.

Малко след това Бербатов направи страхотен пробив по десния фланг, подаде към Андерсон, който от чиста позиция стреля много неточно. В 32-ата минута Антонио Валенсия направи 2:0. Луиш Нани получи извеждащо подаване по левия фланг, стражът на Фулъм Марк Шварцер излезе да го пресрещне и бе преодолян лесно, Нани опита от малък ъгъл да стреля във вратата, но ударът му се превърна в асистенция за Валенсия, който на празна врата подложи главата си реализира.

Второто полувреме започна с опасен удар на Андерсон, избит от Шварцер. Гудьонсен, Боби Замора и Крис Беърд можеха да намалят резултата. Десетина минута преди края нов изстрел на Бербатов бе спасен.

Манчестър Юнайтед - Фулъм 2:0
1:0 Димитър Бербатов (12), 2:0 Антонио Валенсия (32)