Славия се класира на 1/2-финал за Купата на България след фантастичен мач срещу Черноморец. “Белите” отстраниха “акулите” като гости в 1/4-финал с 9:7 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 3:3, в продълженията двата тима си вкараха по още един гол за 4:4. При дузпите Пламен Крумов от Черноморец се оказа грешник за бургазлии и пропусна, докато гостите реализираха всичките си удари от бялата точка.

Другите полуфиналисти в турнира са ЦСКА, Литекс и Пирин. Жребият за 1/2-финалите ще се тегли в петък от 11:00 часа в представителството на Форд-Мото Пфое в жк "Младост". Двубоите са насрочени за 20 април (сряда). Треньорът на Черноморец Георги Василев не успя да постигне победа във втори мач поред, откакто пое отбора. В първия си двубой в миналия кръг “акулите” паднаха от Черно море за първенство.

Два гола за Черноморец реализира Георги Андонов, а с по един се отчетоха Хайме Браганца и Йохен Зайц. Две попадения за “белите” отбеляза Николай Божов, а по едно добавиха Мартин Кушев и Диян Молдованов.

“Акулите” получиха право да изпълнят дузпа още в 45-ата минута. Басо направи фаул срещу Андонов. Зад топката застана едно от новите попълнения Браганца и реализира за 1:0. В 7-ата минута Мартин Тошев отправи хубав удар към вратата на Славия, но топката излезе в аут. В 16-ата минута “белите” изравниха. Ветеранът Николай Божов се подигра със защитата на домакините. Влезе отляво в наказателното поле, премина през трима бранители и сам срещу Паскал Борел реализира без проблеми. В 24-ата минута Муса Койта стъпи на лицето на вратаря на Славия Емил Петров след сблъсък между двамата, но стражът продължи и нямаше последствия за здравето му. През първото полувреме домакините действаха активно по двете крила и в атака. Георги Андонов, Браганца и Койта тормозеха постоянно защитата на гостите. Именно отбраната бе слабото звено на “белите”. Жосиас Басо направи много грешки и бе основен виновник за опасностите пред вратата на Емил Петров.

В 33-ата минута Черноморец поведе с 2:1. Браганца изведе хубаво Георги Андонов вляво в наказателното поле, той пусна топката под плонжа на излезлия да го пресрещне Емил Петров, защитникът Молдованов придружи топката до вратата, но не се хвърли на шпагат, за да се опита да я спре. В добавеното време на първото полувреме Даниел Пеев би хубаво от движение от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

През втората част домакините отново играха по-добре, а гостите изпитваха трудности в защита. В 57-ата минута Муса Койта стреля с глава, но покрай вратата. Треньорът на Черноморец Георги Василев извади Мартин Тошев и пусна Пламен Крумов. Емил Велев извади разочаровалия Георги Христов и в игра се появи ветерана Мартин Кушев. Секунди след това централният нападател се отчете с гол за 2:2. Кушев засече с глава центриране от корнер отляво и с удар от малкото наказателно поле прати топката във вратата на Борел. В 73-ата минута Койта направи пореден пропуск за Черноморец, след като от малкото наказателно поле се подхлъзна и не успя да нанесе удар. Две минути след това Даниел Пеев от пряк свободен удар прати топката върху горната греда след изстрел от левия фланг.

В 78-ата минута бургазлии излязоха напред в резултата. Десният защитник Йохен Зайц направи хубав рейд отдясно, направи двойно със свой съотборник и влезе в наказателното поле, мина странно през трима защитници на Славия, едва Жосиас Басо посегна да прави шпагат, Зайц без проблеми шутира и прати топката във вратата за 3:2. Във втората минута от даденото три минути добавено време Славия изравни за трети път за 3:3. Николай Божов вкара със задна ножица, но бе в положение на засада. Радослав Димитров центрира в наказателното поле, Кушев продължи с глава към Божов, който бе поне 1-2 метра в засада, овладя на гърди и със задна ножица прати топката първо в гредата и след това във вратата на “акулите”.

Първото продължение започна с гол за Черноморец. Още в 91-ата минута Георги Андонов с глава направи 4:3, след като засече центриране отдясно на Пламен Крумов. Диян Молдованов увисна и не успя да се пребори с Андонов във въздушния двубой. В 96-ата минута Радослав Димитров от Славия нацели гредата след удар отдалеч. В 102-ата минута “белите” за четвърти път изравниха и направиха резултата 4:4. Спас Георгиев центрира в наказателното поле Кушев свали топката в малкото наказателно поле, Хайри не успя да изчисти и Молдованов със силен шут реализира.

През второто продължение отново имаше положения за гол, но резултатът остана непроменен. В 112-ата минута Пламен Крумов от състава на домакините можеше да реализира, но след негов удар топката бе избита в корнер.

При дузпите футболистите на Славия започнаха първи от бялата точка. Николай Божов бе точен, Тодор Паланков изравни. Мартин Кушев даде предимство за Славия, Траян Дянков възстанови равенството. При третите дузпи Том Мансаров и Венци Бонев бяха точни. Радослав Димитров реализира четвъртата дузпа за “белите”, но Пламен Крумов пропусна. При петия удар Жуниор бе точен и донесе успеха на столичния тим.

Мачът в редовното време и продълженията тук

ПРИ ДУЗПИТЕ
4:5 Николай Божов (Славия) бележи в долния ляв ъгъл
5:5 Тодор Паланков (Черноморец) бележи в долния ляв ъгъл
5:6 Мартин Кушев (Славия) бележи в долния ляв ъгъл, Борел усети ъгъла, но топката мина под плонжа му
6:6 Траян Дянков (Черноморец) бележи в долния ляв ъгъл, Емил Петров улови ъгъла, но топката мина под плонжа му
6:7 Том Мансаров (Славия) бележи в левия ъгъл, Борел остана в центъра на вратата
7:7 Венци Бонев (Черноморец) бележи, силен шут на защитника в десния ъгъл
7:8 Радослав Димитров (Славия) бележи, удар в десния ъгъл, Паскал Борел се хвърли в обратния ъгъл
7:8 Пламен Крумов ПРОПУСКА, вратарят Емил Петров лови
7:9 Жуниор (Славия) бележи, със силен и мощен щут в десния ъгъл

ЧЕРНОМОРЕЦ - СЛАВИЯ 7:9 след дузпи (3:3 в редовното време, 4:4 след продълженията)
1:0 Хайме Браганца (2-дузпа), 1:1 Николай Божов (16), 2:1 Георги Андонов (33), 2:2 Мартин Кушев (69), 3:2 Йохен Зайц (78), 3:3 Николай Божов (90+2), 4:3 Георги Андонов (91), 4:4 Диян Молдованов (102)

4ernomorec.JPGЧерноморец: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 3.Венци Бонев, 14.Рикардо Андре, 16.Тодор Паланков, 77.Георги Андонов, 83.Хайме Браганца (81 - Савио Нсереко), 39.Муса Койта (90 - Костадин Дяков), 13.Мартин Тошев (66 - Пламен Крумов)
Резерви: 12.Стоян Колев, 15.Венелин Филипов, 11.Пламен Крумов, 10.Костадин Дяков, 22.Цветомир Цонков, 7.Савио Нсереко, 21.Лис Муйтис