Пирин постигна сензационна победа над Локо (Пд) и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. “Орлетата” обърнаха съперника от 0:1 до 2:1 с гол в добавеното време. В много интересен мач с куп положения Пламен Крачунов откри резултата малко след почивката. До края на срещата се разписаха Иван Цветков и Руслан Иванов.

За Локомотив титуляр бе Базил де Карвальо, който бе уреден с документи вчера. Треньорът Неделчо Матушев пусна нападателя, който бе почти продаден на “Левски”, в атака заедно със Сержиньо. Те бяха подпомагани от Здравко Лазаров и Христо Златински, които отново играха на високо ниво.

Пирин започна с трима в нападение. Костадин Ангелов заложи на Иван Цветков, Димитър Воденичаров и юношата на “смърфовете” Димитър Илиев. Крум Бибишков остана резерва.

Първите минути на двубоя минаха под диктовката на домакините. Лазаров и Златински отправиха няколко удара и направиха добри центрирания. Едва в 25-ата Пирин погледна към вратата на съперника. Димитър Илиев стреля, но Тодоров спаси. До почивката Карвальо и Крачунов опитаха да открият резултата, но стража на гостите Атанас Аршинков се представи на ниво.

На почивката двамата треньори смениха по един от атакуващите футболисти. В 48-ата минута Локомотив откри. Сержиньо стреля във вратата от корнер, а Аршинков изби. Топката стигна до Пламен Крачунов, който със сила я прати във вратата за 1:0.

Последваха нови атаки за “смърфовете”, а в 61-ата минута Лазаров удари греда. Точно 10 по-късно Пирин изравни. Иван Цветков се възползва от грешка на защитник, открадна топката и направи 1:1.

До края двата тима направиха всичко възможно да спечелят. В 88-ата минута “черно-белите” поискаха дузпа след падане на Родригес, а веднага след това Наков изби от голлинията шут на Раймонди.

Когато изглеждаше, че мачът ще отиде в продължения, Пирин стигна до нов гол. Руслан Иванов направи 2:1 с прехвърлящ удар във втората минута на добавеното време.

Така Локомотив, който бе определил Купата като задължителна цел отпада на четвъртфинал. В полуфиналите ще играе Пирин, който е застрашен от изпадане в елита. Тимът от Благоевград ще разбере името на съперника си в петък.