Реал (Мадрид) победи с категоричното 4:0 Тотнъм в първи мач от 1/4-финалната фаза на Шампионската лига. Само чудо на реванша в Лондон на 13 април би попречило на "белия балет" да се класира напред. Както е известно, съперник на Реал на 1/2-финалите ще бъде Барселона или Шахтьор (Донецк).

С 2 гола във вратата на "шпорите" се отчете Емануел Адебайор - в 4-ата и 57-ата минути. Националът на Того не за първи път успя да разплаче Тотнъм, правил го е и преди, но с екипа на Арсенал. Другите попадения за Реал вкараха Анхел Ди Мария в 72-ата минута и Кристиано Роналдо в 87-ата. С убедителната победа селекцията на Жозе Моуриньо се реваншира пред феновете си за срамната загуба преди дни с 0:1 от Спортинг (Хихон).

"Шпорите" пък имаха трудната задача да играят с човек по-малко на "Сантяго Бернабеу" още от 15-ата минута. Нападателят Питър Крауч бе изгонен за втори жълт картон от съдията Феликс Брих от Германия.

Избраниците на Жозе Моуриньо започнаха перфектно срещата. В 4-ата минута Адебайор откри резултата, след като засече центрираната от Месут Йозил топка - 1:0.

В 8-ата Питър Крауч получи жълт картон, а в 15-ата влезе грубо с бутоните напред на Марсело, за което си заслужи втори жълт и съответно червен картон. Изгонването му си каза думата и гостите започнаха да издишат на напъните на домакините. До почивката обаче не падна нов гол.

Това се случи в 57-ата минута. Националът на Того Емануел Адебайор за втори път наказа Еурельо Гомеш. Марсело центрира и нападателят на Рела реализира с глава за 2:0.

В 72-ата минута Анхел Ди Мария отбеляза красив гол с параболичен удар, пращайки топката в горния далечен ъгъл - 3:0.

Звездата Кристиано Роналдо, който до последно бе под въпрос за двубоя, също успя да се разпише във вратата на "шпорите". В 87-ата минута португалецът получи топката от Кака и от десетина метра стреля по диагонал, отново в далечния ъгъл, оставяйки безпомощен Гомес - 4:0.

"Белия балет" ще гостува на "Уайт Харт Лейн" на 13 април, но по всичко личи, че продължава на 1/2-финалите - нещо, което през последните години не се бе случвало. /БЛИЦ

РЕАЛ (М) - ТОТНЪМ 4:0
1:0 Емануел Адебайор (4), 2:0 Емануел Адебайор (57), 3:0 Анхел Ди Мария (72), 4:0 Кристиано Роналдо (87)
РЕАЛ (МАДРИД): 1.Икер Касиас, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 2.Рикардо Карвальо, 12.Марсело, 22.Анхел Ди Мария (77-8.Кака), 14.Шаби Алонсо, 24.Сами Кедира (61-10.Ласана Диара), 23.Месут Йозил, 7.Кристиано Роналдо, 28.Емануел Адебайор (75-20.Гонсало Игуаин)

ТОТНЪМ: 1.Еурельо Гомеш, 22.Ведран Чорлука (79-19.Себастиан Басонг), 20.Майкъл Доусън, 13.Уилям Галас, 32.Беноа Асу-Екото, 7.Аарън Ленън, 30.Сандро, 14.Лука Модрич, 3.Гарет Бейл, 11.Рафаел ван дер Ваарт (46-18.Джърмейн Дефоу), 15.Питър Крауч