Лукойл Академик продължава без загуба в Националната Баскетболна Лига след 23 кръга. Шампионите се наложиха с категоричното 96:63 над единствения си конкурент за титлата “Левски”. “Сините” играха много слабо като домакин и без никакво желание за успех.

След тройка на Бруно Шундов и добра игра на Травис Питърсън гостите поведоха с 5:0. Двата тима започнаха да си разменят точки, но разликата се запази. В крайна сметка възпитаниците на Йовица Арсич демонстрираха класа взеха първата част с 26:17.

Втората част се разви по идентичен начин. Постепенно момчетата на Тити Папазов намалиха изоставането си на пет точки – 23:28. До полувремето обаче тя бе върната и Лукойл водеше с 18 точки – 49:31.

И третата част започна по този начин – с по-добра игра на гостите. Бруно Шундов увеличи аванса на тима си до 23 точки, а до края резултатът бе 72:42.

Последните десет минути се играха само за статистиката. „Студентите” не намалиха оборотите и пет минути преди края преднината им гонеше 40 точки – 84:48. Наставникът на “Левски” взе прекъсване в опит да мотивира поне малко възпитаниците си, но нищо не им помогна и последният съдийски сигнал прозвуа при 96:63.

За победителите силен мач изигра Бруно Шундов. Хърватинът завърши с 23 точки за 18 минути на терена. Девин Грийн се отчете с 18 точки, Травис Питърсън добави 13 точки.

Арън Харпър завърши с 22 точки за “Левски”. Станислав Славейков пък бе единственият друг в тима с двуцифрен точков актив, като вкара 13 точки.