Лидерът в Югоизточната “Б” група Ботев записа 23-а победа и остава без загуба в шампионата. Последният успех на “канарчетата” дойде доста трудно след обрат като гост на Загорец.

През първото полувреме “жълто-черните” играха по-добре, но Загорец имаше две чисти положения. В 60-ата минута домакините поведоха след попадение на Кьосев. Само след пет минути гостите от Ботев изравниха. Рахов се разписа с хубав удар от 25 метра. В 70-ата минута "канарчетата" стигнаха до обрат. Наско Курдов се разписа от дузпа, като вече има 30 гола. Наказателният удар бе отсъден за фаул срещу Йордан Минев.

Преследвачът Нефтохимик победи със същият резултат Чирпан. Тимът на Благо Митрев игра много добре. В началото на втората част Митко Трендафилов реализира две попадения за бургазлии. Малко след това домакините намалиха на 1:2.

”Ботев” е лидер в класирането с 70 точки от 23 победи и 1 равен. Нефтохимик е втори с 51 точки от 16 победи и 3 равенства./БЛИЦ