“Ботев” (Пловдив) победи с 2:0 Димитровград в мач от 23-ия кръг на Югоизточната “В” група. Полузащитникът Тодор Тимонов се отчете с гол и асистенция в повторния си дебют за „канарчетата”. Мачът се игра при непрекъснат дъжд. Халфът се разписа за 2:0 след самостоятелен рейд и топовен шут с левия крак в 33-ата минута. 5 минути преди това той направи двойно подаване на Светослав Асенов, който също след дълъг индивидуален пробив и взаимодействие с Тимонов откри резултата.

За първи път цял мач с екипа на “жълто-черните” изигра и Йордан Минев. След победата “Ботев” събра 67 точки от 23 мача при голова разлика 80:9. Следващият кръг в Югоизточната „В” група е в сряда (23 март), “канарчетата” гостуват на Загорец в Нова Загора./БЛИЦ