Виляреал победи на своя „Ел Мадригал” германския представител Байер (Леверкузен) с 2:1 в 1/8-финал-реванш в Лига Европа. „Жълтата подоводница” бе спечелила първия мач в Леверкузен с 3:2 и така с общ резултат 5:3 се класира за 1/4-финалите на турнира.

Домакините поведоха в 33-ата минута, когато Сантяго Касорла получи чудесен пас от италианския национал Джузепе Роси и вкара за 1:0. След почивката в 61-ата минута Роси отново попадна под светлините на прожекторите, след като реализира за 2:0 със силен диагонален удар с десния крак. Този път асистент на попадението бе първия голмайстор Санти Касорла. Крайното 2:1 бе оформено в 82-ата минута, когато швейцарският национал Ерен Дердьок бе точен с удар отблизо и вкара почетния гол за „аспирините.

В крайна сметка Виляреал се класира за 1/4-финалите и остава единственият испански представител в турнира, докато Германия няма да има такъв. /БЛИЦ