Манчестър Юнайтед се класира на 1/4-финалите в Шампионската лига. “Червените дяволи” победиха френския Марсилия с 2:1 в 1/8-финал-реванш на стадион “Олд Трафорд”. Българската звезда Димитър Бербатов остана резерва и не се появи в игра за домакините. И двете попадения за английския тим реализира Хавиер Ернандес – Чичарито. Защитникът на Манчестър Юнайтед Уес Браун си вкара автогол. В първия мач във Франция двата тима направиха равенство 0:0 и "червените дяволи" продължават напред с общ резултат 2:1.

Още в 5-ата минута домакините откриха резултата. Уейн Рууни получи топката в наказателното поле и веднага обърна към непокрития Хавиер Ернандес, който от близо направи 1:0. В 22-ата минута голмайсторът имаше нов шанс след удар отдалеч, но не успя, а след него и Нани би слабо и неточно. След средата на първото полувреме гостите от Марсилия поизравниха играта и започнаха все по-често да поглеждат към наказателното поле на “червените дяволи”. В 32-ата минута Лучо Гонзалес стреля технично от фаул, но далеч от целта. Четири минути по-късно гостите пропуснаха най-чистото си положение до момента. Тайе Тайво центрира в наказателното поле и Диавара отблизо стреля с глава, но прати топката на сантиметри от вратата. След това и Беноа Шейру отправи силен далечен удар, който бе отразен от Ван дер Сар. В 42-ата минута французите имаха нов чудесен шанс, след като Крис Смолинг не изчисти добре топката, Лоик Реми стреля от воле, но над вратата.

Второто полувреме започна с натиск на Манчестър Юнайтед, но домакините така и не стигаха до нови чисти голови положения. В 62-ата минута Габриел Хайнце стреля опасно с глава, но покрай вратата. В 73-ата минута Шейру имаше страхотен шанс да изравни резултата, но от близо стреля прекалено слабо и вратарят на Юнайтед улови. В 75-ата минута Хавиер Ернандес вкара второто си попадение. Антонио Валенсия намери Райън Гигс на крилото, той подаде успоредно на голлинията, където Чичарито бе заел удобна позиция и без проблеми направи 2:0.

Марсилия върна едно попадение в 82-ата минута. След центриране в наказателното поле на Юнайтед, Уес Браун действа неориентирано и с глава прати топката в собствената си врата, намалявайки на 2:1 в полза на домакините. До края на мача Рууни би слабо към Манданда и “червените дяволи” удържа крехката си преднина./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед - Марсилия 2:1
(в първия мач 0:0)
1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Хавиер Ернандес (75), 2:1 Уес Браун (82-автогол)

united.gifМанчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О'Шей (37 - 21.Рафаел да Силва - 70 - Фабио да Силва), 12.Крис Смолинг, 6.Уес Браун, 3.Патрис Евра, 17.Луиш Нани (62 - Антонио Валенсия), 16.Майкъл Карик, 18.Пол Скоулс, 11.Райън Гигс, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес
Резерви: Кушчак, Бербатов, Фабио, Рафаел, Валенсия, Обертан, Гибсън

марсилия_1.jpgМарсилия: 30.Стив Манданда, 24.Род Фани, 19.Габриел Хайнце, 21.Сюлейман Диавара, 3.Тайво, 17.Стефан Мбиа (80 - Джордан Айю), 7.Беноа Шейру, 8.Лучо Гонсалес, 11.Лоик Реми, 20.Андре Айю, 10.Андре-Пиер Жиняк (69 - Матю Валбуена)
Резерви: Елиндон, Сире, Каборе, Джордан Айю, Абриел, Валбуена, Хилтън