Брестник спря един от силните отбори в Източната “Б” група Черноморец-Поморие. Двата тима завършиха при 1:1 в последния мач от кръга.

Брестник и Черноморец се хвърлиха в битка, а гостите приеха действията в своята половина. В 22-ата поморийските “акули” на Петър Хубчев бяха близо до автогол, но Копаранов изчисти.

В края на полувремето гостите поискаха дузпа за нарушение на дебютанта Пашкулев срещу Димов, но реферът не реагира.

Четвърт час преди края Любенов нацели страничния стълб от пряк свободен удар. При ответната атака Черноморец откри чрез Димов, който се добра пръв до топката във вратарското поле при центриране.

Александър Стойчев изравни в 82-ата минута. Ветеранът засече с глава, свали си топката и прехвърли Йовишич.

ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА - 19 КРЪГ

ДОБРУДЖА (Добрич) - СПАРТАК (Пд) 0:1
0:1 Андреев (35)

СВЕТКАВИЦА (Търговище) - ЛЮБИМЕЦ 2:2
0:1 Недялко Хубенов (22), 1:1 Николай Вълев (50), 2:1 Даниел Генов (55), 2:2 Минчев (69)

БРЕСТНИК (Пд) - ЧЕРНОМОРЕЦ (Пом) 1:1
0:1 Димов (76), 1:1 Стойчев (82)