Барселона победи Арсенал с 3:1 в осминафинален реванш на Шампионската лига и се класира за следващата фаза на турнира. Лондончани имаха аванс от първия мач, когато се наложиха с 2:1. Лионел Меси се превръща в кошмар за “артилеристите", след като преди година аржентинецът вкара 4 гола във вратата на Мануел Алмуния на “Камп Ноу", а сега се отчете с две попадения.

Барселона имаше предимство в мача, но през първото полувреме трудно успяваше да пробие защитата и вратарите на Арсенал. Мениджърът на “артилеристите” Арсен Венгер бе принуден да прави ранна смяна на Войчех Шчесни, който получи контузия. И вместо него се появи Алмуния.

Меси откри резултата в добавеното време на първата част, когато получи пас от Иниеста, прехвърли Алмуния и със следващото си докосване прати топката във вратата. Арсенал, който нямаше голов удар през целия мач, изравни резултата в 53-ата минута. Серхио Бускетс си вкара автогол, след като с глава засече в собствената си врата центриране от корнер.

Три минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Робин ван Перси получи втори жълт картон. Холандецът продължи да играе при сигнал за засада и реферът Масимо Бузака го отстрани от терена.

В 69-ата минута Барселона оползотвори численото си предимство и Шави даде аванс на каталунците. Две минути след това Педро Родригес бе съборен в наказателното поле и Меси бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа. Това бе 45-ото попадение за аржентинеца от началото на сезона и негово 33-о в Европа, което е клубен рекорд на Барселона.

В последните минути резервата Никлас Бенднер пропусна възможността да се превърне в герой за Арсенал, след като при контраатака се озова срещу Виктор Валдес, но не успя да преодолее вратаря на каталунците./БЛИЦ

(в първия мач 1:2)
 1:0 Лионел Меси (45+3), 1:1 Серхио Бускетс (53-автогол), 2:1 Шави (69), 3:1 Лионел Меси (71-дузпа)

Барселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 16.Серхио Бускетс, 22.Ерик Абидал, 21.Адриано Корея (90+1-19.Максуел), 14.Хавиер Масчерано (89-15.Сейду Кейта), 6.Шави, 8.Андрес Иниста, 17.Педро Родригес, 10.Лионел Меси, 7.Давид Вия (81-20.Ибрахим Афелай)

Арсенал: 53.Войчех Шчесни (19-1.Мануел Алмуния), 3.Бакари Саня, 20.Йохан Джуру, 6.Лоран Косчиелни, 22.Гаел Клиши, 7.Томаш Росицки (74-23.Андрей Аршавин), 4.Сеск Фабрегас (78-52.Никлас Бенднер), 2.Абу Диаби, 19.Джак Уилшир, 8.Самир Насри, 10.Робин ван Перси