Лидерът в Югоизточната “В” група “Ботев” победи с лекота над “Левски” (Карлово) с 4:0 в първия си мач у дома през пролетта. Звездата на тима Атанас Курдов отбеляза два гола и вече има в сметката си 31 попадения. Потворен дебют за пловдивчани направи завърналият се от ЦСКА Йордан Минев, който игра през второто полувреме.

"Канарчетата" изцяло доминираха над своя опонент. В 17-ата Емил Аргиров удари греда. В 25-ата минута падна и първият гол в мач. Най-дейния футболист на терена Емил Аргиров центрира и Атанас Курдов засече с глава за 1:0. До края на първата част “Ботев” пресираше своя съперник, но не се стигна до нов гол.

В 55-ата минута Атанас Курдов покачи на 2:0. Нападателят се освободи от защитник на гостите излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно отбеляза. Четири минути по-късно голаджията удари греда.

В 60-ата Минев се озова сам срещу вратаря на гостите, но ударът му мина над напречната греда. Десет по-късно Ангел Рахов вкара за 3:0. В 72-ата минута Рахов изведе сам срещу Димитар Байрев и той оформи крайното 4:0.