Челси победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в отложен мач от 18 кръг на Висшата лига. Това бе втората загуба на “червените дяволи" от началото на сезона. Българският нападател Димитър Бербатов бе резерва за гостите, но в 70-ата минута се появи в игра на мястото на Хавиер Ернандес.

Звездата на “червените дяволи " Уейн Рууни откри резултата след половин час игра. Нападателят на гостите се разписа с удар извън наказателното поле. Шест минути преди почивката Челси можеше да стигне до изравнително попадение. Едвин ван дер Сар трудно изби удар на Лампард от фаул, а след това с една ръка блокира добавката на Бранислав Иванович.

В 56-ата минута “сините" стигнаха до изравнителното попадение. Бранислав Иванович продължи с глава центриране отляво и топката попадна в Давид Луис. Бразилецът простреля Ван дер Сар с удар от воле. Десет минути по-късно Рууни нахлу в наказателното поле на Челси отляво и от малък ъгъл стреля, но топката мина встрани от вратата.

Десет минути преди края Франк Лампард се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Крис Смолинг срещу Юрий Жирков в наказателното поле. В добавеното време “червените дяволи" останаха с човек по-малко, след като Неманя Видич получи втори жълт картон за фаул срещу Рамиреш.

Любопитен факт в титулярния състав на Юнайтед е, че за първи път от 165 мача Сър Алекс Фъргюсън залага на един и същи стартов състав в две поредни срещи. Телевизионните камери показаха бившия капитан на “червените дяволи" Гари Невил да наблюдава двубоя от сектора с гостуващите фенове. Челси няма загуба вече в девети пореден домакински мач срещу Манчестър Юнайтед./БЛИЦ

Челси – Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Уейн Рууни (29), 1:1 Давид Луис (54), 2:1 Франк Лампард (79-дузпа)

челси_1.jpgЧелси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 3.Ашли Коул, 4.Давид Луис (81-17.Жозе Босингва), 26.Джон Тери, 5.Майкъл Есиен, 7.Рамиреш, 8.Франк Лампард, 15.Флоран Малуда (71-18.Юрий Жирков), 9.Фернандо Торес, 39.Никола Анелка (61-11.Дидие Дрогба)

юнайтед_1.jpgМанчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра (81-20.Фабио да Силва), 12.Крис Смолинг, 15.Неманя Видич, 22.Джон ОШей, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 18.Пол Скоулс (70-11.Райън Гигс), 24.Дарън Флетчър, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес (70-9.Димитър Бербатов)