ЦСКА разби “Левски” с 3:1 в дербито на 16-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Георги Аспарухов” и ще се запомни с полицейския терор и уникални скандали извън терена. На полувремето униформените нахлуха в сектора на ЦСКА, помляха от бой феновете и ги изгониха от стадиона. Така през второто полувреме на “Герена” нямаше привърженици на “армейците”. В герой за ЦСКА се превърна Мишел Платини, който вкара два гола, третото бе дело на защитника Апостол Попов. При 3:0 Костадин Стоянов си вкара автогол. Това бе първа победа в първия мач на Милен Радуканов като треньор във Вечното дерби.

Треньорът на ЦСКА направи няколко изненадващи ходове в стартовия състав, излезе с офанзивна тактика и спечели. В защита започнаха Иван Бандаловски отдясно, Апостол Попов и Костадин Стоянов в центъра и Румен Трифонов отляво. В центъра на терена действаха Маркиньос и Тодор Янчев, отдясно бе Александър Тонев, а отляво Грегъри Нелсън. На върха на атаката бе Платини, а зад него действаше Спас Делев.

Двубоят започна равностойно, ЦСКА пресираше съперника за всеки сантиметър на терена и печелеше почти всички единоборства. Във 2-ата минута Матондо получи топката вдясно в наказателното поле, но Иван Караджов излезе и улови. В 9-ата минута Маркиньос намери с хубав пас Румен Трифонов зад отбраната на “Левски”, но той центрира леко в наказателното поле и защитник изчисти. В 12-ата минута бе първата по-сериозна атака за “червените”. Мишел Платини навърза Даниел Младенов и Мулдер и стреля извън наказателното поле, Митрев изпусна топката и тя излезе в корнер. В 16-ата минута съдията Антон Генов спести чист жълт картон на Дембеле, който влезе грубо в краката на Костадин Стоянов. В следващите няколко минути “армейците” продължиха да играят много добре, стигаха до далечни удари, но не застрашаваха кой знае колко вратата на Митрев.

В 33-ата минута дълго изритана топка от половината на ЦСКА стигна до наказателното поле но домакините, Сержиньо Грийн увисна, след това Милиев и Божидар Митрев се сблъскаха, топката се озова в Мишел Платини, който я прати в опразнената врата за 1:0 в полза на “червените”. В 39-ата минута Платини намери хубаво Спас Делев, но той прати топката над вратата. В 41-ата минута бе първата по-опасна атака на “Левски”. Гара Дембеле застигна Костадин Стоянов, който се забави да изчисти топката, нападателят на “сините” можеше да стреля, но от легнало положение се сблъска с излезлия Иван Караджов и атаката пропадна. В 45-ата минута Костадин Стоянов и Гара Дембеле се сблъскаха, защитникът се качи на гърба на нападателя, но реферът спести картони.

През второто полувреме ЦСКА отново бе много по-добър на терена. Още в 47-ата минута “червените” поведоха с 2:0. Голмайстор отново бе Мишел Платини. Грегъри Нелсън получи вдясно пред наказателното поле, центрира прострелно в полето, топката стигна до непокрития Мишел Платини, който реализира за 2:0. В 61-ата минута Матондо получи пас на точката за изпълнението на дузпа, стреля, но над вратата.

В 66-ата минута ЦСКА поведе с класическото 3:0. Спас Делев центрира отдясно от пряк свободен удар ниско по земята, Александър Тонев овладя и продължи към Апостол Попов, който вкара топката във вратата. Само три минути след това Антон Генов даде червени картони на Александър Тонев и Христо Йовов, които се сдърпаха.

В 75-ата минута “Левски” върна един гол, след като Костадин Стоянов си вкара автогол. Гара Дембеле центрира прострелно към вратата отдясно в наказателното поле, защитникът на ЦСКА подложи крак и топката влетя във вратата, като и Иван Караджов не успя да я извади. До края на двубоя “армейците” удържаха преднината си. В 90-ата минута Гара Дембеле стреля отдалеч, Караджов обаче с една ръка изби в корнер. В добавеното време Милиев спря откъсващия се Тодор Янчев, за което получи жълт картон./БЛИЦ

Мачът по минути тук

"Левски" - ЦСКА 1:3
0:1 Мишел Платини (33), 0:2 Мишел Платини (47), 0:3 Апостол Попов (66), 1:3 Костадин Стоянов (75-автогол)

12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мюлдер, 3.Сержиньо Грийн, 55. Йордан Милиев, 14. Веселин Минев, 45. Владимир Гаджев, 10. Христо Йовов, 17. Даниел Младенов (52 - Исмаил Иса), 6.Жанвион Матондо (66 - Мариян Огнянов), 22. Дарко Тасевски, 9.Гара Дембеле
Резерви: 85. Акалски 5. Иванов 7. Александров 8. Димов 11. Видович 16. Огнянов 29. Иса

ЦСКА: 12.Иван Караджов, 11.Иван Бандаловски, 4.Коста Стоянов, 19.Апостол Попов, 8.Румен Трифонов, 5.Тодор Янчев, 28.Маркиньос, 24.Александър Тонев, 29.Грегъри Нелсън (58 - Борис Галчев), 7.Спас Делев, 9.Мишел Платини
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 6.Джузепе Акуаро, 17.Четин Садула, 18.Борис Галчев, 21.Коста Янев, 25.Йордан Минев, 26.Килиън Шеридън

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Дарко Тасевски ("Левски"); Александър Тонев (ЦСКА)
Червени картони: Христо Йовов (69 - "Левски"); Александър Тонев (69 - ЦСКА)