Черно море победи с 1:0 Пирин в Благоевград в мач от 16-ия кръг на “А” група. Единственото попадение реализира Божилов още в 5-ата минута. Главният съдия Станислав Тодоров изгони Радослав Митревски от състава на домакините след края на мача.

Първата част бе за гостите. Още в 5-ата минута Дончо Атанасов напредна, премина през няколко състезатели на съперника и центрира в наказателното поле на Пирин, където Георги Божилов засече във вратата на Аршинков. В 25-ата минута Марко Тиаго би от свободен удар, но топката мина на сантиметри от страничната греда на благоевградчани. Само 7 минути по-късно отново бразилският ляв бек се оказа в добра стрелкова позиция, но този път стражът на Пирин бе на мястото си и спаси. В 30-ата минута и Георги Илиев пропусна добра възможност. В края на първото полувреме отново Жоро Илиев не успя да намери целта след удар от свободен удар.

През второто полувреме домакините опитаха натиск, но сам в атака Димитър Илиев не успяваше да се пребори със защитата на Черно море. След края на редовното време играчите на Пирин наобиколиха главния съдия Станислав Тодоров. Реферът показа директен червен картон на Радослав Митревски.

С трите точки Черно море измести Славия от 7-ото място във временното класиране и има 25 точки. Пирин остава 14-и с 15 точки./БЛИЦ

ПИРИН - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Георги Божилов (5)

pirin.JPG
ПИРИН: 1.Атанас Аршинков, 30.Мирослав Ризов, 27.Радослав Митревски, 5.Димитър Коемджиев, 20.Александър Башлиев, 8.Антон Костадинов, 14.Янко Сандански, 7.Руслан Иванов (85 - Карачанаков), 10.Александър Якимов, 9.Веселин Стойков (74 - Воденичаров), 29.Димитър Илиев
Треньор: Костадин Ангелов

cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 15.Александър Александров, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 12.Марко Тиаго, 21.Георги Илиев, 3.Адемар Жуниор, 8.Дончо Атанасов (84 - Димитър Петков), 5.Самуел Камазола, 14.Георги Божилов (70 - Николов), 27.Даниил Ратников (46-23.Даниел Георгиев)
Треньор: Стефан Генов