ПСВ Айндховен се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като се наложи с 3:1 над Лил след обрат. Първата среща между двата тима бе завършила 2:2, след като “филипсите” изравниха с два гола в последните 10 минути.

Сега “кучетата” отново взеха аванс, след като в 22-ата минута Пиер-Анлен Фро прати топката между краката на Андреас Исаксон след пас на Тулио де Мело. Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за домакините.

ПСВ Айндховен стигна до изравнителен гол 10 минути след почивката. Балаш Джуджак се разписа при изпълнение на пряк свободен удар.

12 минути по-късно “филипсите” за първи път поведоха в резултата в двете срещи между двата тима. Джърмейн Ленс се разписа след двойно подаване с Маркус Берг. Пет минути преди това гостите останаха с човек по-малко, след като Фро си спечели два бързи жълти картона.

В 72-ата минута домакините вкараха трети гол. Защитникът Марсело се разписа след корнер, изпълнен от Джуджак.

rangers.jpgНа осминафиналите ПСВ Айндховен ще играе срещу шотландския Рейнджърс, който отстрани Спортинг (Лисабон) заради повече отбелязани голове на чужд терен след 2:2 на реванша. Първият мач бе завършил 1:1.

В герой за Рейнджърс се превърна Морис Еду, който вкара за 2:2 във втората минута на добавеното време. Ел Хаджи Дуиф даде аванс на шотландците в 20-ата минута.

Три минути преди почивката Педро Мендеш изравни. В 87-ата минута Яник Джало се разписа и Спортинг се виждаше на осминафиналите, но пет минути по-късно дойде попадението на Еду./БЛИЦ

ПСВ Айндховен (Хол) – Лил (Фр) 3:1
(общ резултат 5:3)
0:1 Пиер Ален Фро (22), 1:1 Балаш Джуджак (55), 2:1 Джърмейн Ленс (67), 3:1 Марсело (73)

Спортинг (Лисабон, Пор) – Рейнджърс (Шот) 2:2
(общ резултат 3:3, Рейнджърс продължава заради повече голове на чужд терен)
0:1 Ел Хаджи Дуиф (20), 1:1 Педро Мендеш (42), 2:1 Яник Джало (83), 2:2 Морис Еду (90+2)